Ściany zielone
Zieleń we wnętrzach

Specjalizujemy się w wykonywaniu ogrodów wertykalnych
- roślinnych ścian zielonych.
Naszym celem jest wprowadzenie roślin do wnętrz oraz szerzenie świadomości, dlaczego istotny jest ciągły kontakt człowieka z zielenią.

Wierzymy, że przyszłość architektury leży w jej połączeniu z naturą.

Dzięki nowoczesnym systemom pozwalającym na uprawę roślin w pozycji pionowej jesteśmy w stanie przeobrazić każdą nudną ścianę w piękny, bujny ogród.

„W filozofii japońskiego Zen, mech jest uważany za symbol pokoju, ciszy i trwałości. W koncepcji zachodniej rośliny i kolor zielony reprezentują świeżość, siłę i regenerację. Interakcja obu elementów doprowadziła do powstania idei pionowych ścian zieleni”.

Obrazy z Mchu i Ściany z Mchu

Niepowtarzalny efekt wizualny i dekoracyjny

Obrazy z mchu to oryginalna forma sztuki i nieodzowny element nowoczesnego designu we wnętrzach. Ściany z mchu tworzą efekt żywej, trójwymiarowej tapety. Dodatkowo są miekkie i przyjemne w dotyku. Moduły z mchu dają możliwość uzyskania rozmaitych form geometrycznych, wszelkiego rodzaju czcionek i logotypów, zarówno płaskich jak i trójwymiarowych.

Ściany z mchu dają spektakularne efekty przy minimalnej pielęgnacji. Nie potrzebują podlewania ani nawożenia, a utrzymanie i pielęgnacja jest tania i nieuciążliwa. Nie potrzebują światla, dlatego dobrze sprawdzają się w łazienkach, salonach kąpielowych, basenach, spa. Jedyne wymagania to zapewnienie wilgotności powietrza około 40%. (w przypadku wystąpienia niższej wilgotności wystarczy zastosować nawilżacz powietrza).

Panele z przygotowanym mchem, są lekkie i łatwe w montażu. Można łączyć je modułowo, uzyskując w ten sposób dowolnie duże powierzchnie. Panele z naturalnego mchu przez cały czas zachowują swoją soczystą, żywą, zieloną barwę. Dzięki zastosowaniu farb organicznych, możliwe jest uzyskanie różnych barw mchu.

Istnieje możliwość zamówienia obrazów z mchu w gotowych, lub specjalnie zaprojektowanych ramach, dopasowanych do Państwa wnętrza. Obrazy z mchu nadają się od razu do powieszenia na ścianie.

Ściany z roślin- żywe ogrody wertykalne

Ogrody Wertykalne to ściany stworzone z roślin, mocowane na konstrukcjach stalowych. Można je stosować na powierzchniach o dowolnej wielkości. Dzięki wytrzymałej konstrukcji nadają się do montażu przy każdej ścianie. Rośliny za pomocą korzeni szybko porastają sztuczne podłoże, tworząc zwarty system zieleni.

System ściany zielonej nie wymaga obsługi, ponieważ rośliny są automatycznie nawadniane, co oszczędza czas użytkownika. Specjalna instalacja nawadniająca dostarcza roślinom niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki odżywcze. Cały panel zostaje podłączony bezpośrednio do źródła wody i odpływu, lub tworzy układ zamknięty, co redukuje wydatek wody.

Ściany zielone wprowadzają imponujący efekt egzotyki do wnętrz, umożliwiając posiadanie dużej ilości zieleni, bez utraty przestrzeni użytkowej. Idealnie ożywiają małe, ponure wnętrza.

Funkcja nie tylko dekoracyjna

Ściany zielone stanowią żywą termoizolację.
Działają jak naturalny filtr powietrza- wchłaniają zanieczyszczenia z otoczenia- w tym kurz i substancje fenolowe, produkując przy tym tlen.
Regulują poziom wilgotności powietrza.
Tworzą idealną barierę dźwiękową- zapewniają skuteczne tłumienie hałasu.
Dają natychmiastowy efekt bujnego ogrodu.
Obecność roślin stymuluje dobry nastrój, zmniejsza stres, poprawia sprawność umysłową, a w miejscach pracy pozytywnie wpływa na efektywność pracowników.

Zielone ściany w formie mini - żywe obrazy

Przenośne ściany zielone

W swojej ofercie posiadamy również rozwiązania do mniejszych przestrzeni - Mini zielone ściany w formie samowystarczalnych przenośnych paneli lub w formie obrazu do powieszenia na ścianie. Rośliny rosną w specjalnych kieszonkach z włókniny. Są idealnym akcentem do małego mieszkania lub biura, świetnie sprawdzają się jako żywy zielnik do kuchni.
Posiadają własny system nawodnienia. Nie wymagają podłączenia do źrodła, czy odpływu wody.

Gwarancja wysokiej jakości
Zielone ściany w formie mini - żywe obrazy

Zapewniamy opiekę fachowców na każdym etapie realizacji

Przy każdym zamówieniu ściany zielonej, ściany z mchu, żywych obrazów lub obrazów z mchu nasi architekci doradzą Państwu jaki rodzaj zielonej dekoracji będzie najbardziej odpowiedni. Przy każdym zamówieniu, na życzenie klientów, wykonujemy darmową symulację danego modułu w Państwa wnętrzu, aby dokładnie przedstawić efekt jaki zostanie uzyskany.
Rośliny dobierane są przez achitektów krajobrazu, przy szczegółowej analizie warunków pomieszczenia w którym znajdzie się zielona ściana. Zapewniamy dojazd do klienta, pełny montaż z podłączeniem instalacji, oraz późniejszy serwis.