fbpx

Dekoracje firmowe – jak ozdobić recepcję z wykorzystaniem naturalnych elementów?

Wierzysz, że pierwsze wrażenie ma duży wpływ na to, jak postrzegamy drugiego człowieka? Nie bez powodu większość ludzi na rozmowie kwalifikacyjnej czy pierwszej randce stara się wyglądać nienagannie. W przypadku hoteli, salonów fryzjerskich, gabinetów masażu czy innych tego typu placówek podobną funkcję pełni recepcja. To właśnie ona jest pierwszym miejscem, w którym klient ma bezpośredni kontakt z firmą. Warto więc zadbać o jej wygląd. Dobrze, by prezentowała cechy firmy, budząc zaufanie lub intrygując. Przydatne w osiągnięciu takiego celu mogą być dekoracje firmowe wykonane z naturalnych elementów.

Jak urządzić recepcję? Najważniejsze zasady dotyczące jej wystroju

Porządek, wewnętrzny ład i wygoda dla gości – takie hasła powinny przyświecać wszystkim, którzy aranżują wystrój i przestrzeń w recepcji. Porządek ma tutaj znaczenie jak najbardziej dosłowne. Mimo że przez recepcję co chwilę ktoś się przewija, powinna być ona utrzymana w nienagannej czystości. Warto dbać o wszystkie kąty i nie zostawiać na widoku żadnych nieuporządkowanych papierów, kubków po kawie czy kurtek pracowników. Kontrolowany chaos nie każdemu klientowi się spodoba, porządek zaś u nikogo nie wywoła negatywnych emocji.

Wewnętrzny ład oznacza spójność używanych materiałów i dekoracji. Jeśli recepcja do gabinetu masażu ma kontuar z kamiennym blatem, dobrze, by kamień pojawił się również w wystroju ścian czy podłogi. Jeśli pojawia się jakiś intensywny i wyrazisty kolor, niech dobrze komponuje się z innymi barwami. Wygoda dla gości to natomiast pochodna dobrej organizacji przestrzeni. Czy to recepcja hotelowa, czy recepcja do salonu fryzjerskiego, klient powinien mieć tam miejsce, w którym może wygodnie oczekiwać na swoją kolej. Oprócz kanapy czy fotela niezbędny jest wieszak na kurtki. W recepcji powinno być też na tyle dużo miejsca, by osoby przez nią przechodzące mogły spokojnie się ze sobą minąć.

Recepcja w firmie i naturalne akcenty. Obrazy z mchu i inne pomysły

Pamiętając o głównych zasadach aranżacji recepcji, warto dodać do nich jakąś oryginalną nutę. Uporządkowana i dobrze zorganizowana przestrzeń to podstawa, ale jeśli w dodatku będzie wyrazista, efekt powinien być jeszcze lepszy. Ciekawą propozycją będą naturalne akcenty. Ekologia jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek, a przyroda pozwala nam się łatwiej wyciszyć. To jak połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Elementy kojarzące się z naturą można wykorzystać przy projektowaniu logo firmy. Powinno znaleźć się w pomieszczeniu przeznaczonym na recepcję. To właśnie w ten sposób najłatwiej się wyróżnić i zapaść w pamięć klienta. Taką funkcję z pewnością spełni logo z mchu. Zielone litery doskonale będą się odcinać zwłaszcza od wnętrz, w których dominuje beton i kamień. Profesjonalne firmy przygotują zresztą nie tylko napisy, ale każdy żądany wzór.

Zielony mech to jednoznaczne skojarzenie z naturą, ale stabilizowane rośliny, których używa się do takich dekoracji, mogą przybierać różne kolory. Recepcja z logo z mchu w barwie innej niż zielona będzie nieco bardziej ekstrawagancka, z pewnością zostanie jednak zapamiętana. Ciekawym pomysłem będzie także obraz z mchu – można w ten sposób stworzyć klimatyczną kompozycję w ramie z naturalnego drewna. To propozycja dla firm, które chcą wzbudzać zaufanie, odwołując się do tradycji i ciepła. O pozostałych zaletach takiego rozwiązania dowiesz się więcej, czytając artykuł https://www.mossdecor.pl/zielen-w-firmie-dlaczego-warto-sie-na-nia-zdecydowac/!

Natura w czystej postaci

Jeśli recepcja jest duża, powiew natury mogą w niej zapewnić rośliny. Chodzi tutaj zwłaszcza o duże paprocie, draceny, a nawet palmy. Ich rozłożyste liście to zieleń w najczystszej postaci, która dobrze wygląda nawet w nowoczesnych wnętrzach. Dodatkowo donice, w których się znajdują, można dopasować do innych elementów aranżacyjnych, ewentualnie obłożyć drewnianymi czy wiklinowymi matami. Recepcja musi być jednak obszerna, by goście nie musieli przy przechodzeniu ocierać się o pochylone liście.

Wyjątkowym wyróżnikiem obszernej recepcji, na przykład w hotelu, mogą być też tak zwane żywe ściany. Co to takiego? Pod tym pojęciem kryją się ogrody wertykalne. To pionowe instalacje z roślin, pozwalające na umieszczenie we wnętrzu prawdziwych, bujnych ogrodów. Decydując się na tego typu rozwiązanie przygotowujemy dla naszej firmy wyjątkowo efektowną dekorację. Dostępne są także mobilne, zielone ścianki działowe, które pozwolą wydzielić na recepcji na przykład przestrzeń przeznaczoną jedynie dla klientów. Tak obszerna dawka zieleni to także czystsze powietrze.

Na koniec propozycja, która nie do każdej branży będzie pasować. O ile bowiem mech czy duże rośliny doniczkowe sprawdzą się i w recepcji hotelowej, i w oddziale banku, o tyle wiszące na ścianie kwiaty należy dobierać z rozwagą. Takie dekoracje warto rozważyć przede wszystkim w salonach czy gabinetach kosmetycznych dedykowanych kobietom. Wiszący kwietnik ze sznurków lub cienkiego drewna, a w nim kwiaty kolorystycznie dopasowane do wnętrza sprawią, że pomieszczenie wyda się jaśniejsze, a atmosfera nieco lżejsza. Uzyskamy wrażenie lekkiej sielanki. W placówkach, które bazują na zaufaniu i kreują obraz dużej instytucji lepiej będzie jednak poszukać innego rozwiązania.