fbpx

Dekoracje na stół do salonu – 4 ciekawe propozycje

Chcesz, aby Twój stół w salonie wyglądał zjawiskowo? Sam obrus to dla Ciebie za mało? Wystarczy, że dodasz kilka elementów, które stworzą niesamowitą aranżację. Nie jest to trudne. Możesz je kupić lub zrobić samemu. Możliwe, że większość elementów, z których możesz wykonać dekoracje na stół w salonie, masz w swoim domu! 

W tym artykule przedstawimy Ci kilka ciekawych pomysłów. 

Dekoracje na stół do salonu – mech w doniczce lub wazonie

Zacznijmy od dekoracji, którą możesz zrobić niemalże samodzielnie, czyli mech w doniczce. Najlepiej wybrać mech chrobotek lub jego formę przestrzenną – w kształcie kuli, sześcianu czy nawet stojącej litery. Takie formy 3D możesz oczywiście zamówić u nas. Teraz wystarczy już tylko, że włożysz je do środka zakupionej doniczki i gotowe!

Mech w przezroczystym wazonie daje jeszcze więcej możliwości. Do stworzenia takiej dekoracji na stół w salonie wystarczy wazon (najlepiej o ciekawej formie np. kwadrat lub kula) i tylko kilka dodatków – mech, patyki, kamienie, piasek, ziemia, kwiaty. Jeśli zbierzesz wszystkie potrzebne elementy, wtedy dopiero zaczyna się zabawa. Wymyśl ciekawą aranżację – takiego projektu, jak w Twoim mieszkaniu, na pewno nie znajdziesz u nikogo.

Magiczna atmosfera w salonie – świece dekoracyjne

Chyba nic nie sprawdzi się lepiej jako dekoracja na stół w salonie niż świece. Dobrze jest dopasować je kolorystycznie do wnętrza. W zależności od tego, co preferujesz, możesz wybrać świecie zapachowe lub takie, które tylko spełniają funkcję dekoracyjną

Na rynku znajdziesz świece o przeróżnych kształtach, które sprawią, że stół będzie prezentował się zjawiskowo. Takie dekoracje na stół do salonu możesz włożyć do ozdobnego lampionu

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego zapachu w sklepie stacjonarnym, możesz pokusić się o samodzielne wykonanie świec lub zamówienie ich w mniejszych pracowniach. 

Nie dla obrusu, czyli bieżnik na stół do salonu

Dekoracje stołu w salonie stanowią przede wszystkim obrusy. Jednak, co jeśli: “Obrus mi się znudził, potrzebuję alternatywy”?

Idealnym rozwiązaniem będzie bieżnik. To cienki pas materiału układany wzdłuż osi stołu. Najczęściej jest dłuższy o około 40-50 cm od mebla. Nie zakrywa go w całości, dlatego możesz cieszyć się pięknem drewna, które zazwyczaj kryje się pod obrusem. 

W salonie najlepiej sprawdzi się bieżnik wykonany z naturalnych materiałów np. lnu czy bawełny. Kolor powinien być dopasowany do aranżacji wnętrza. 

Pływający kwiat jako dekoracja na stół 

Pływający kwiat to szybka dekoracja, którą możesz stworzyć w dosłownie kilka minut. Wystarczy przezroczysty wazon, który wypełnisz w połowie lub ¾ wodą. Następnie do wnętrza wrzuć jeden lub kilka kwiatów (bez łodyg). Będą unosić się na tafli wody. Niektórzy jeszcze zabarwiają wodę, aby uzyskać magiczny efekt. 

To, jakie dekoracje na stół w salonie pojawią się w mieszkaniu, zależy tylko od Twojej wyobraźni. Mamy nadzieję, że te pomysły zainspirowały Cię do stworzenia oryginalnych ozdób.