fbpx

Dekoracje z cegły i mchu w jednym pomieszczeniu? Sprawdź, czy warto

W poszukiwaniu oryginalnych sposobów dekorowania mieszkań często sięgamy po coraz bardziej wyszukane materiały. Wśród nich znajduje się stabilizowany mech do mieszkania, a także dekoracje z cegły. Oba te surowce pomagają w wytworzeniu we wnętrzu ciepłej, rodzinnej atmosfery, odwołują się bowiem do natury i tradycyjnych sposobów wykańczania ścian. Dlaczego więc nie spróbować połączenia obu tych materiałów? Jaki będzie efekt? Czy mech na ścianie w domu i cegła we wnętrzach to dobre połączenie? W tym artykule pomożemy Ci rozstrzygnąć wiele wątpliwości.

Cegła na ścianie – w pokoju, kuchni, salonie?

Cegła przez lata była używana w budownictwie głównie do celów konstrukcyjnych. W ostatnich latach przeżywa jednak drugą młodość w dużej mierze za sprawą swoich walorów dekoracyjnych. Znajduje zastosowanie w wielu pomieszczeniach, ponieważ jedną z jej najważniejszych cech jest uniwersalność. Charakterystyczny czerwony kolor, odwołanie do historii i tradycji tworzą z niej materiał, który łatwo wkomponować zarówno w rustykalne, tradycyjne wnętrza, jak i nowoczesne aranżacje, jak na przykład styl industrialny. Cegła sprawdzi się także w loftach i wielu innych kompozycjach.

Szczególnie popularna jest cegła na ścianie w pokoju oraz salonie. Dobrze sprawdzi się również w ciepłej i przytulnej kuchni. Oprócz dekorowania nią ścian, jednym z pomysłów może być umieszczenie płytek z cegły dekoracyjnej na podłodze.

Jak połączyć cegły w pokoju i mech stabilizowany?

Dobierając ozdoby na ścianę z cegły warto wykorzystać mech. Połączenie tych dwóch materiałów dekoracyjnych na jednej powierzchni wytworzy niezwykle tradycyjny klimat, odwołujący się do historycznych wnętrz. Do tego celu nadaje się przede wszystkim zielony mech stabilizowany. Dobrym pomysłem będzie także umieszczenie na ścianie pokrytej czerwoną cegłą obrazu z mchu w tradycyjnej, drewnianej ramie. Taki zestaw naturalnych elementów to klasyczna, nie narzucająca się elegancja.

Cegła i mech to dobre połączenie także w pokojach z telewizorem. Wyłożenie ściany za ekranem cegłą i umieszczenie na jej środku wąskiego pasa z mchu da piorunujący efekt. Oba te materiały można wykorzystać również w łazience. Nawet niewielki fragment ściany, na którym będą umieszczone obok siebie, pozwoli znacznie ocieplić to pomieszczenie, z którego czasami wieje chłód nowoczesności. To rozwiązanie możliwe do zastosowania nawet w łazienkach bez okien, mech stabilizowany nie potrzebuje bowiem światła. Oba te materiały najlepiej wyglądają zazwyczaj w bezpośrednim sąsiedztwie.

Jakie dekoracje z mchu będą najdłużej Ci służyć? Sprawdź w naszym kolejnym artykule: https://www.mossdecor.pl/mech-i-rosliny-stabilizowane-do-domu-dlaczego-warto-postawic-na-profesjonalne-produkty/