fbpx

Dekoracje z mchu w szkle – propozycje do nudnego wnętrza

Szukasz ciekawej ozdoby do wnętrza, którą możesz zrobić sam? Postaw na dekoracje z mchu w szkle. Do stworzenia takiego małego dzieła sztuki w słoiku, potrzebujesz naprawdę niewiele. Dodatkowo praktycznie wszystkie elementy możesz znaleźć podczas wycieczki po lesie. 

W tym artykule pokażemy Ci parę propozycji i inspiracji do tego, aby stworzyć piękne dekoracje do wnętrza z wykorzystaniem (w szczególności) mchu, który kryje się także pod nazwą chrobotek reniferowy i innych leśnych naturalnych dodatków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej i stworzyć oryginalną ozdobę do salonu, sypialni, kuchni, a nawet i łazienki. 

Dekoracje z mchu w szkle – poczuj las w pełni 

Pierwsza propozycja to słoik wypełniony naturalnymi dekoracjami prosto z lasu. Wystarczy, że zakupisz odpowiedni pojemnik na wszystkie zgromadzone elementy. Postaw na ciekawe kształty słoików wykonanych ze szkła. Na rynku znajdziesz wiele różnych propozycji, dlatego na pewno wybierzesz idealny słoiczek dla siebie. Jego wielkość zależy od Ciebie. 

Głównym bohaterem tego “stroika” będzie przede wszystkim mech. Dodatkowo podczas swojej przechadzki po lesie możesz zebrać – szyszki, małe gałązki, kamyczki, igły. Następnie dodaj ziemię i stwórz ciekawą aranżację w środku szklanego pojemnika. Takie dekoracje z mchu w szkle będą strzałem w dziesiątkę. 

mech w słoiku - inspiracja
Do słoika dodaj jeszcze inne elementy ściółki leśnej. Dzięki takim elementom stworzysz prawdziwy las w swoim wnętrzu.

Nie tylko mech – dodaj inne rośliny 

Do słoika możesz dodać także inne elementy, nie tylko mech i rzeczy znalezione w lesie. Do chrobotka mogą dołączyć ciekawe rośliny, które przetrwają w słoiku. Aby dekoracja wyglądała zjawiskowo, warto postawić na takie gatunki, jak: skrzydłokwiat, bluszcz, widliczka, pilea czy niedośpian. 

W przypadku tego słoika z roślinami nie można zapomnieć o ziemi, a także ciekawych dodatkach, które urozmaicą wykonaną ozdobę. 

mech chrobotek - dekoracje w szkle do nowoczesnego wnętrza
Inne rośliny dodane do mchu chrobotka stworzą piękną dekorację, która będzie wyglądała jak prawdziwe podłoże w lesie.

Słoik pełen kolorów – mech z kolorową podstawą 

W tym przypadku głównej roli nie będzie odgrywał sam mech, ale także wypełnienie słoika. Jako podłoże pod porost, możesz wykorzystać nie tylko samą ziemię, ale także inne przeznaczone do tego produkty. Może to być kolorowa kora, dekoracyjny piasek czy kolorowe kamyczki. Trzeba jednak pamiętać, że wierzchnią warstwę powinna stanowić ziemia, aby mech miał dostęp do podstawowych składników. W ten sposób stworzysz kolorowe i zjawiskowe dekoracje z mchem w szkle

dekoracje z mchem w szkle - inspiracja
Na dno słoika dodaj kolorowe kamyczki. Dzięki temu dekoracja będzie jeszcze piękniejsza i przyciągnie uwagę.

Dekoracje z mchem w szkle – gdzie je postawić? 

Mech nie lubi dużego nasłonecznienia. Dlatego też najlepiej wybierać miejsca, gdzie światło jest rozproszone. W takich warunkach wszystkie rośliny będą się dobrze rozwijać. Co więcej, narażając słoik na ciągłą dawkę promieni słonecznych, można doprowadzić do tak zwanego efektu cieplarnianego, który może powstać w słoiku. Temperatura znacznie się podniesie, przez co cała kompozycja może się po prostu zagotować. 

Dekoracje z mchu w szkle są pięknym dodatkiem do wnętrz w różnych stylach. Mamy nadzieję, że wyżej wymienione propozycje zachęciły Cię do stworzenia takiej kompozycji lub zainspirowały Cię do wykreowania własnego dzieła.