fbpx

Duże rośliny do salonu – propozycje dla wielbicieli zieleni

Duże rośliny do salonu to doskonała propozycja dla osób, które uwielbiają zieleń i chcą ją wkomponować do swojego wnętrza. Co więcej, jeden lub dwa duże okazy sprawdzą się w mieszkaniach osób, które nie mają czasu na pielęgnację roślin. Większe gatunki sprawią, że we wnętrzu będzie zielono i naturalnie. 

Pozostaje pytanie, jakie duże rośliny do salonu najlepiej wybrać? Jeśli się nad tym zastanawiasz, to świetnie, że tu trafiłeś. Czytaj dalej i dowiedz się, na jakie zielone gatunki postawić. 

Palma koralowa – nie tylko w ciepłych krajach

To roślina o jasnozielonych, lekko pierzastych liściach. W odpowiednich warunkach może osiągnąć nawet 1,5 m wysokości. Ta egzotyczna roślina doskonale sprawdza się w salonach, gdzie dociera rozproszone słońce. 

Aby pięknie rosła powinieneś dbać o to, żeby palma miała zawsze wilgotne podłoże i nawozić ją od wiosny do jesieni co 3 tygodnie. Pamiętaj także o przesadzeniu jej do większej doniczki, jeśli w starej będzie jej zbyt ciasno. Dzięki temu będzie się dużo lepiej rozwijać. 

Jakie są plusy zakupy palmy koralowej do wnętrza? Jest to naturalny nawilżacz powietrza i mało wymagająca roślina. 

Mech chrobotek – zielona ściana we wnętrzu

Mech chrobotek kojarzy się z małą i niską rośliną. Jednak w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami można z niego zrobić prawdziwe dzieło sztuki. Jeśli szukasz wyjątkowej dużej rośliny do salonu, postaw na mech na ścianie. Dzięki temu stworzysz oryginalny, zielony i naturalny wystrój w swoim wnętrzu. 

Co więcej, mech jest rośliną bezobsługową – nie musisz martwić się o podlewanie, przycinanie, nawożenie czy przesadzanie. Do wyboru masz także ścianki mobilne czy panele ścienne. 

Duże rośliny do salonu – bananowiec karłowaty 

Niech nie zmyli Cię jego nazwa. Mimo że jest karłowaty, to może osiągnąć nawet 2 m wysokości. Największym atutem tej rośliny są jej ozdobne liście. Najlepiej będzie rosnąć w jasnych i słonecznych miejscach w pobliżu okna. Dlatego doskonale sprawdzi się w salonie. 

W cieplejsze dni możesz wystawić ją na balkon lub taras. Trzeba jednak pamiętać, aby obficie podlewać bananowca. Ta egzotyczna roślina doskonale sprawdzi się w każdym salonie bez względu na styl. 

Filodendron – król wśród dużych roślin do salonu 

Interesują Cię duże rośliny do salonu? Postaw na filodendron. Dorasta do 120 cm wysokości i nie ma dużych wymagań. Jego charakterystycznymi cechami są gęsto ułożone liście w kształcie serca, które przykują uwagę każdego gościa. Możesz go postawić nawet w ciemnym pokoju, ponieważ do rozwoju nie potrzebuje dużej ilości świata.

A co z podlewaniem? Wodę podaj mu dopiero wtedy, kiedy podłoże będzie już wyschnięte, ale nie wysuszone. 

Duże rośliny do salonu to naprawdę ciekawa opcja dla wszystkich mieszkań. Jeśli jesteś fanem zieleni, to koniecznie zakup chociaż jeden duży gatunek. Zaopiekuj się nim dobrze i zobacz, jak rośnie i zaczyna pięknie ozdabiać Twoje wnętrze.