fbpx

Eco Graffiti – czym jest i jak sprawdzi się w pomieszczeniu?

Stawiając na naturalność w swoim mieszkaniu, nie możesz zapomnieć o dodatkach, które podkreślą wygląd wnętrza. Wiele ostatnio mówi się o ścianach z mchu, napisach czy innych dekoracjach, które możesz wybrać do swojego wnętrza. Potrzebujesz tylko mchu i kilku innych naturalnych elementów. 

W tym artykule poruszymy temat innej wyjątkowej dekoracji, która nie jest jeszcze tak popularna, a warto zwrócić na nią uwagę. Jest to Eco graffiti. Czym jest i jak sprawdzi się w mieszkaniu? Czytaj dalej, aby się przekonać! 

Eco friendly graffiti – czym jest? 

Graffiti kojarzy Ci się na pewno z malunkami na budynkach. Tym samym jest eco graffiti, tylko że takie piękne dzieła wykonuje się z naturalnego mchu. Są to zielone dekoracje, które cudownie zdobią nie tylko ściany zewnętrzne, ale coraz częściej i wewnętrzne. Uważa się, że jest to przyjazna odpowiedź na sztukę uliczną. 

Jak wykonać eco graffiti?

Eco graffiti to nietypowa ściana z mchu. Aby wykonać wyjątkowy i oryginalny obraz na ścianie, musisz najpierw zrobić szkic np. za pomocą kredy. Następnie przygotuj mieszankę, którą położysz na powierzchnię. Zmyj brud z mchu, umieść go w blenderze i dodaj dwie łyżki cukru i ½ szklankę mleka z masłem, a następnie zmiksuj mieszankę – musi być gęsta. Użyj pędzla, aby nałożyć papkę na ścianę. 

Sprawdzaj stan swojego malowidła. Raz na tydzień spryskaj wodą, aby pobudzić mech do wzrostu. Na samym początku pamiętaj o podstawowej pielęgnacji – wzrost mchu zapewni lepszy efekt wizualny. 

Jeśli natomiast nie jesteś pewny, czy będziesz w stanie wykonać taką dekorację samodzielnie, warto pokusić się o gotowe napisy z mchu. Z ich pomocą zyskasz bardzo podobną ozdobę, jednak nie będziesz musiał zajmować się jej wykonaniem sam. 

Czy eco friendly graffiti sprawdzi się we wnętrzu?

Tak! Graffiti z mchu sprawdzi się doskonale, jako naturalna, zielona dekoracja, która przykuje uwagę każdego gościa. 

Malunki wykonane z mchu najlepiej wykonywać na ścianach z kamienia lub betonu. Będą doskonałą dekoracją na duże ściany. Zamiast obrazu, czy tapety, możesz wybrać tę nietuzinkową ozdobę. 

Odznaczać się będzie na ścianach w jasnych kolorach – dzięki takim barwom wydobędziesz prawdziwe piękno tej dekoracji. Najlepiej sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś umieścił graffiti w klasycznym pomieszczeniu. 

Jeśli zdecydujesz się na eco friendly graffiti zadbaj o to, aby wybrać odpowiedni motyw oraz miejsce na ścianie. Najczęściej wybierany szablon, to zwierzęta oraz napisy z mchu na ścianie. Popularne są proste wyrazy w języku angielskim np. “family” (rodzina), “love” (miłość), “home” (dom).  

A co z miejscem na ścianie? Malowidło powinno znajdować się w półcieniu – mech niedobrze radzi sobie w pełnym słońcu. 

Nietuzinkowe, oryginalne, wyjątkowe – można by wymienić jeszcze więcej podobnych słów, aby określić, jak niecodzienne jest graffiti z mchu na ścianie. Wybierz tę ozdobę do swojego wnętrza i zachwyć wszystkich.