fbpx

Jak ocieplić nowoczesne wnętrze? Niezawodne sposoby

Wnętrza w stylu nowoczesnym cieszą się coraz większą popularnością. Taki wystrój mieszkania opiera się przede wszystkim na minimalizmie i prostocie. I chociaż nowoczesne rozwiązania są niezwykle funkcjonalne, często jednak efektem bywają wnętrza dość zimne, wręcz bezduszne.

Dlatego wiele osób zastanawia się, jak ocieplić wnętrze pokoju czy innego pomieszczenia urządzonego w nowoczesnym stylu. Okazuje się to jednak łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Czasami wystarczy bowiem tylko koc w odpowiednim kolorze czy panele z mchu stabilizowanego na fragmencie ściany, by wnętrze nabrało nieco innego charakteru. Przygotowaliśmy kilka sposobów na wizualne ocieplenie pomieszczeń.

Tkaniny we wnętrzu

Nie wszyscy przepadają za obecnością w swoim otoczeniu dużej ilości tkanin. Bezsprzecznie jednak z nimi każde wnętrze staje się nieco bardziej przyjazne. Najskuteczniejsze w wizualnym ocieplaniu pomieszczeń są tkaniny z grubym splotem. Nie bez znaczenia jest oczywiście kolor – najlepiej, by pochodził z katalogu ciepłych barw.

W pokoju zrobi się cieplej, gdy sprawimy do niego welurową narzutę na łóżko i poduszki w miękkich poszewkach. Podobną rolę mogą spełniać koce lub proste zasłony. W ociepleniu wnętrza z pewnością pomoże również niewielki, puszysty dywan na podłodze.

Rośliny żywe i stabilizowane

Kiedy wnętrze nowoczesne jest surowe i pozbawione życia, dobrze wprowadzić do niego trochę roślin. Ich soczysta zieleń przełamie minimalizm dekoracyjny, co zdecydowanie ożywi i ociepli pomieszczenie. Można postawić na żywe kwiaty w stylowych doniczkach, ale podobną funkcję spełnią nawet rośliny cięte, a także rośliny stabilizowane do domu.

Wśród stałych komponentów dekoracyjnych taki sam efekt przyniesie mech na ścianie w domu. Stworzy przyjazną dla oka i miękką w dotyku strukturę, która wyciszy wnętrze, czyniąc je bardziej przytulnym. Zieleń mchu stabilizowanego dobrze wkomponuje się też w jasne, nowoczesne wnętrza. Co ważne, chrobotek na ścianie nie wymaga pielęgnacji i długo będzie cieszyć nasze oczy.

Odpowiednie oświetlenie – cieplejsze wnętrze

Jak ocieplić wnętrze światłem? Wystarczy odpowiednio dobrać dodatkowe oświetlenie, które wprowadzi do pomieszczenia przyjemny klimat. Nie chodzi jednak o mocne naświetlenie, a raczej światła w innych kolorach. Łagodnie rozproszone pomarańczowe czy żółte światło może zupełnie zmienić oblicze aranżacji.

Najlepiej w tej roli sprawdzą się listwy ledowe, które umożliwiają podświetlanie wybranych elementów mieszkania różnymi kolorami. Światło może też pomóc w radzeniu sobie z dużymi, pustymi przestrzeniami we wnętrzu. To właśnie takie miejsca potęgują wrażenie pustki – ciepłe oświetlenie odwróci te doświadczenia.

Poznaj także modne kolory ścian, które dominują w tegorocznych aranżacjach – przeczytasz o nich w kolejnym artykule: https://www.mossdecor.pl/modne-kolory-scian-2022-na-co-sie-zdecydowac/