fbpx

Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie? Porady do wnętrz

Boże Narodzenie to niezwykły czas, nieporównywalny z żadnym innym okresem roku. Oprócz pamiątki narodzenia Chrystusa do wielu z nas najbardziej przemawia świąteczna atmosfera świąt i to, że możemy wówczas przebywać z bliskimi. O świąteczną atmosferę dbają jednak również dekoracje domu na Boże Narodzenie.

Jak bowiem wyobrazić sobie święta bez przystrojonej choinki, stroików czy innych świątecznych akcentów? Dom na święta można jednak udekorować na wiele sposobów, używając do tego oryginalnych materiałów – takich jak choćby mech ozdobny. Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie? Podpowiadamy!

Dekoracje domu na Boże Narodzenie – o tym nie możesz zapomnieć!

W święta w domu najważniejsza jest choinka. By jednak efekt był lepszy, warto dopasować ją do rodzaju aranżacji wnętrza. Jeśli na co dzień stawiamy na minimalizm, dobrym pomysłem będzie naturalne drzewko. Wówczas wystarczy ozdobić go światełkami, ewentualnie błyszczącym łańcuchem – i gotowe!

We wnętrzach o większej dekoracyjności, takich jak wnętrza rustykalne czy glamour, warto natomiast stawiać na moc ozdób i świateł. Jeśli dekoracji ma być więcej, lepiej wytrzyma to choinka sztuczna.

Dekoracje domu na Boże Narodzenie mogą także obejmować zewnętrzną stronę budynku. Tam najlepiej sprawdzają się światełka. Możesz ozdobić nimi drzwi, okna czy balkon. Chcesz nieco oryginalności? Przygotuj ramy z drewna lub metalu w kształcie choinki bądź szopki i przytwierdź do nich światełka. Możesz w ten sposób zainscenizować całą scenkę z lampek, która będzie fantastycznie prezentować się po zmroku.

Ozdoby do domu na Boże Narodzenie i mech chrobotek

Szykując dekoracje do domu na Boże Narodzenie sięgnij też po oryginalne surowce. Świetnie nada się do tego chrobotek reniferowy, czyli porost popularnie nazywany mchem stabilizowanym. Profesjonaliści potrafią układać go w ciekawe wzory bądź wycinać z niego litery i kształty.

W ten sposób możesz więc umieścić na ścianie bożonarodzeniowy motyw. Albo nawet zrezygnować z tradycyjnej choinki i zamówić mech właśnie w takim kształcie. Wystarczy tylko odpowiednio oświetlić takie “drzewko” i upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Wprowadzimy do domu świąteczny klimat, jednocześnie dekorując wnętrze w niezwykle oryginalny sposób.

Domowe ozdoby na święta – jakie wykonać samodzielnie?

Ozdoby z mchu to domena specjalistów. Jak udekorować dom na święta Bożego Narodzenia samodzielnie? Wśród ozdób, które można wykonać własnoręcznie, znajdują się wspomniane na wstępie stroki. Wystarczy wykonać ramkę z drutu czy słomy i otoczyć ją iglastymi gałązkami. Do tego dodatki zgodne z naszym gustem – bombki, świeczki czy suszone owoce. Gotowy stroik wieszamy na drzwiach lub układamy na stole.

Prostą ozdobą będzie własnoręcznie wykonana mini choinka. Wystarczy przygotować stożek ze styropianu, owinąć go grubą nicią bądź sznurkiem, a następnie spiralnie poprowadzić na nim wstążkę. Całość uzupełnią szpilki z kolorowymi główkami – gdy wbijemy je w “choinkę”, będą wyglądać jak bombki. Takie dekoracje do domu na Boże Narodzenie można ustawić na stole, komodzie czy na kominku.