fbpx

Łazienka w stylu naturalnym – czego nie może w niej zabraknąć?

Coraz częściej podczas aranżacji pomieszczeń staramy się wybierać naturalne materiały i produkty. Szczególnie w wielkich miastach wiele osób chce wyrwać się z tak zwanej betonowej dżungli i zrelaksować się w przyjemnym pomieszczeniu. A gdzie można zrelaksować się najlepiej po całym stresującym dniu jak nie w łazience?

W tym artykule pokażemy Ci, jak urządzić łazienkę w naturalnym stylu i czego nie może w niej zabraknąć, aby stworzyć idealny klimat do odprężenia.

Łazienka w stylu naturalnym – kolory ścian i mebli 

Urządzenie pomieszczenia powinieneś rozpocząć od wyboru odpowiednich kolorów. W łazience w stylu naturalnym nie może zabraknąć barw ziemi, czyli brązu, szarości, beżu i bieli. Możesz także wybrać ciemne kolory, takie jak czerń lub granat. Wszystkie te odcienie doskonale będą ze sobą współpracować we wnętrzu. Stworzysz estetyczną, harmonijną i naturalną łazienkę, gdzie w wannie będziesz spędzać długie wieczory. 

Wybieraj tylko naturalne materiały 

Drewniane meble podłogi i parapety połączone z kamieniem to doskonały sposób na stworzenie prawdziwej łazienki w naturalnym stylu. Pamiętaj, drewno w łazience musi cechować się jak najwyższą jakością i być odpowiednio zaimpregnowane, aby ciągły kontakt z wilgocią i wodą nie zniszczył mebli. Warto wybrać gatunki, które mają dużą ilość olejków naturalnych i żywicy – dzięki temu są trwałe i odporne na niekorzystne warunki dla takich materiałów. 

Postaw także na wysokiej jakości ceramikę, która posłuży Ci przez wiele lat. 

Elementy dekoracyjne także nie powinny odbiegać od tej reguły. Drewniane ramy lustra, klapa toalety, blaty i szafki, ozdoby wykonane z bambusa. Z takimi dodatkami łazienka w naturalnym stylu będzie wyglądać zjawiskowo. 

Nie zapomnij o ręcznikach wykonanych z naturalnych materiałów – bawełny, bambusa lub lnu. 

Rośliny w pomieszczeniu 

Łazienka w stylu naturalnym nie może obejść się bez roślin. Pewnie myślisz, że w takich wilgotnych warunkach, często bez dostępu światła, żadna roślina nie przetrwa.  

Tutaj Cię zaskoczymy. Są gatunki, które idealnie poradzą sobie w takim otoczeniu. Najlepiej sprawdzą się paprotki, skrzydłokwiaty, bluszcze, zamiokulkasy lub monstery. 

Możesz także wybrać bardziej oryginalną opcję i postawić na mech do łazienki. Idealna roślina dla osób zabieganych, ponieważ mchu nie musisz podlewać, nawozić, ani przycinać. Ma wiele zalet, pochłania toksyny i wilgoć, wygłusza pomieszczenie, nie przyciąga kurzu, a co najważniejsze – wpływa korzystnie na samopoczucie wszystkich domowników.

Ekologiczność przede wszystkim 

Naturalna łazienka powinna być ekologiczna, czyli oszczędna. Dlatego do wyposażenia warto wybrać elektroniczną toaletę japońską, która zmniejszy koszty eksploatacji, zużycie wody i papieru toaletowego. 

Do pomieszczenia wybierz żarówki LED, które zmniejszą zużycie prądu. Można je w ciekawy sposób zaaranżować. Umieść je w odpowiednich miejscach i ciesz się jasną łazienką w naturalnych kolorach. 

Naturalna łazienka wcale nie jest trudna do zaaranżowania. Wystarczy wybrać odpowiednie dodatki, materiały i kolory, aby stworzyć idealną przestrzeń do relaksu. Wykonaj taki projekt u siebie!