fbpx

Logo w siedzibie firmy. Postaw na oryginalność i wyróżnij się

Logo jest jednym z najważniejszych elementów wizerunku każdego przedsiębiorstwa. Jeżeli jest zaprojektowane w profesjonalny sposób, może stać się niezwykle skutecznym narzędziem marketingowym. Tego elementu pod żadnym pozorem nie powinno zabraknąć więc w siedzibie firmy. Warto go przy tym odpowiednio wyeksponować. Skoro w wielu biurach znajduje się miejsce na przykład na tak niestandardowe dekoracje, jak ogród wertykalny, również w przypadku logo warto postawić na oryginalne rozwiązania.

Logo firmy i jego najważniejsze cechy

Sposób, w jaki będziemy prezentować logo w siedzibie firmy, warto wziąć pod uwagę już na etapie projektowania tego elementu. Forma wyrazu kresek i znaków, które wchodzą w jego skład, w znacznym stopniu wpływa bowiem na odbiór firmy i jej postrzeganie wśród klientów oraz partnerów biznesowych.

Projektując logo, trzeba także pamiętać o kilku innych ważnych cechach. Powinno być spójne z wizerunkiem firmy, branżą i przekazem, jaki przedsiębiorstwo kieruje do partnerów, a więc także z wystrojem siedziby. Zawsze warto stawiać na czytelność i wysoką jakość. Wbrew pozorom, często już na pierwszy rzut oka widać, czy logo zostało zaprojektowane w przemyślany sposób, czy też jest tylko drobną przeróbką popularnych znaków z katalogu. Warto zadbać, by było wykonane w estetyczny sposób. Obok wspomnianej prostoty musi być jednak również interesujące, bo tylko wtedy zostanie zapamiętane. A emblemat wpadający w pamięć i kojarzący się z firmą to najważniejszy wyznacznik dobrego projektu.

Zastanawiasz się, jak zaaranżować biuro? Sprawdź nasz artykułu „Zieleń w firmie. Dlaczego warto się na nią zdecydować” i zainspiruj się!

Jak zaprojektować logo do siedziby firmy? Pomysły

Jak już wspomnieliśmy, w przypadku logo w siedzibie firmy warto postawić na oryginalność. Jednym z niestandardowych, ale przyciągających wzrok pomysłów jest logo z mchu stabilizowanego. Wykonuje się je z tego samego tworzywa, co tak zwane zielone ściany w różnych pomieszczeniach – to stabilizowany specjalną substancją mech do domu. Rośliny wprowadzone w stan podobny do hibernacji nie potrzebują żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Przez lata nie stracą koloru, nie zmieni się też ich struktura. Profesjonalne firmy z paneli z mchem potrafią wykonać nawet najbardziej skomplikowane logo. Taki sposób przedstawienia swojego znaku rozpoznawczego przez firmę z pewnością będzie oryginalnym, przyciągającym wzrok rozwiązaniem. Takie logo będzie dobrze wyglądać zwłaszcza na gładkich ścianach, dobrze zrobi mu też połączenie z betonowym tłem lub kamieniami.

Logo z mchu dobrze pasuje do firm, które chcą wzbudzać zaufanie, działających w tradycyjnych branżach. Marki odwołujące się do nowoczesności mogą postawić na jeszcze odważniejsze rozwiązania. Warto przy tym pamiętać, że nie tylko przestrzenne logo może okazać się oryginalne. Odważną formą wyrazu może być graffiti. Logo wymalowane w ten sposób na ścianie będzie komunikować każdemu odwiedzającemu firmę, że pracujący w niej ludzie nie boją się nieszablonowych rozwiązań – zrobi to lepiej niż najbardziej wymyślne dodatki czy dekoracje z cegły.

Czasami wyróżnikiem mogą być jednak także rzeczy dobrze znane, ale użyte w nowatorski sposób. Cechy takiego pomysłu spełnia logo w formie świecącego neonu. Ten element kojarzy się raczej ze sklepowymi szyldami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by z odpowiednio wymodelowanych lamp stworzyć również logo w zupełnie innej branży. Pamiętajmy tylko, by projekt był spójny z komunikacją wizualną firmy.