fbpx

Logo z mchu? Zadbaj o nietypową prezentację swojej firmy

Mech coraz prężniej wkracza na “salony”, nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach. Obecnie możemy go zobaczyć także na zielonych ścianach w budynkach takich jak kawiarnie, restauracje czy różnego rodzaju firmy, poczekalnie i biura. Nic dziwnego, jest całkowicie bezobsługowy, wygląda efektownie i ma wiele innych zalet. Doskonałym pomysłem jest stworzenie logo z mchu, które pozwoli na nietypową prezentację naszej firmy.

Zalety dekoracji z mchu stabilizowanego

Mech doskonale dopełnia minimalistyczny i nowoczesny, a także modernistyczny styl, czyli świetnie wpasuje się w elegancką, firmową aranżację. Zdobi przestrzeń w całkowicie ekologiczny sposób. Mech jest bowiem organiczny, hipoalergiczny i antystatyczny. Nie wymaga podlewania, przycinania czy zraszania. Nie potrzebuje także światła słonecznego. Jest więc rozwiązaniem idealnym do ciemnego biura czy poczekalni bez okien. Panele z mchu pomogą również wyciszyć pomieszczenie. Dekoracje z mchu, nawet niewielkie, mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie i koncentrację. Ich zielony kolor świetnie działa na zmęczone oczy oraz znacznie zmniejsza stres. Warto wiedzieć, że stabilizowany mech używany do ozdabiania pomieszczeń posiada również certyfikaty ognioodporne.

Dlaczego warto stworzyć logotyp firmy z mchu?

Oprócz powyższych zalet dekoracji z mchu, warto wymienić zalety jakie niesie za sobą logo firmy stworzone właśnie z tej rośliny. Napisy z mchu, a więc na przykład nazwa firmy lub sam logotyp, prezentują się niezwykle efektownie i nowocześnie. Jest to innowacyjny i oryginalny sposób na przedstawienie swojej firmy i zwrócenie na nią uwagi. Możemy w ten sposób podkreślić korzystną politykę przedsiębiorstwa względem środowiska oraz działania firmy w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Takie zielone logo będzie świetną dekoracją oraz efektowną promocją naszej firmy lub marki.

W jaki sposób stworzyć logo z mchu?

Przygotowanie logotypu lub nazwy naszej firmy z mchu stabilizowanego to zadanie dla profesjonalistów. Wykonanie ładnej grafiki wymaga bowiem precyzyjnych działań i jest dość pracochłonne. Profesjonalne logotypy powstają w wyniku przymocowania mchu do sklejki, z której następnie laserowo wycina się pożądany wzór. W związku z tym zamówienie logotypu będzie droższe od zakupu standardowych paneli. Na rynku funkcjonują jednak firmy, które gwarantują najwyższe standardy wykonywanej usługi. A nieco wyższe koszty zrównoważy wyjątkowy efekt takich prac. Tego typu logo może stać się zarówno imponującą dekoracją ściany poczekalni, jak i biura, w którym przyjmujemy klientów.