fbpx

Mech chrobotek – dekoracje na ścianę, które warto znać

Jeśli szukasz oryginalnej i nietuzinkowej ozdoby do swojego wnętrza, postaw na mech chrobotek. Dekoracje na ścianę z tej rośliny prezentują się doskonale w każdym wnętrzu. Naturalny dodatek do mieszkania jest praktycznie bezobsługowy. Nie musisz go podlewać, przycinać, nawozić. Poradzi sobie bez dostępu światła. Stroni od miejsc ciepłych, takich jak kaloryfery czy domowe kominki. 

Chcesz, aby mech chrobotek pojawił się u Ciebie na ścianie? Zobacz, jakie formy masz do wyboru. Zapoznaj się z ciekawymi opcjami do każdego pomieszczenia. 

Obrazy z mchu

Najbardziej popularnymi dekoracjami do wnętrz z mchu są obrazy. Możesz dowolnie je wypełnić i stworzyć małe dzieła sztuki. Mech nie musi być zielony. Teraz znajdziesz wiele opcji, gdzie w ofercie będą także inne kolory rośliny. Wpasujesz ozdobę do kolorystyki i stylu pomieszczenia. 

Wybierz dowolny kształt, wielkość i miejsce na umieszczenie dekoracji. Postaw na nowoczesny obraz z mchu, który zachwyci każdego gościa. 

Możesz także zamówić obraz na ścianę w konkretnym kształcie – drzewa, zwierząt, mapy świata. Wyjątkowy i nietuzinkowy ornament może znaleźć się u ciebie w mieszkaniu! 

Panele ścienne i mech chrobotek – dekoracje na ścianę

Chcesz zaszaleć i obraz z mchu to za mało? Postaw na panele ścienne wykonane z tego porostu. Tworzą wyjątkową trójwymiarową tapetę. Panele możesz dowolnie układać i tworzyć własny wzór na ścianie. Ich montaż jest prosty i nie wymaga dużo czasu. 

Jeśli uwielbiasz zieleń, ale jesteś zapracowany i nie masz czasu na pielęgnację wszystkich roślin, postaw na panele z mchu. Będą dostojnie się prezentować nawet przed 10 lat! 

Ścianki mobilne z mchu 

Sprawdzą się idealnie do przedzielenia pomieszczenia. Stanowią także naturalną barierę przed głośniejszymi dźwiękiem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które uwielbiają zmieniać wygląd pomieszczeń. Dzisiaj mobilną ściankę z naturalnych roślin możesz mieć w sypialni, jutro w kuchni, a pojutrze w salonie. Praktyczna dekoracja stworzy Ci wiele opcji aranżacji każdego wnętrza w mieszkaniu. 

Napisy z mchu na ścianie 

Obrazy i panele to nie wszystko. Możesz także stworzyć na ścianie wyjątkowy napis. Tego typu dekoracje najczęściej można zauważyć w firmach, restauracjach czy hotelach. Od pewnego czasu pojawiają się także w mieszkaniach. Najpopularniejsze są napisy z mchu w języku angielskim: “family”, “love”, “home” lub inicjały członków rodziny. Warto je umieścić nad kanapą w salonie czy za łóżkiem w sypialni. 

Teraz już wiesz, jak możesz wykorzystać mech chrobotek. Dekoracje na ścianę na pewno przykują uwagę i sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Nawet w łazience, ponieważ porost ten uwielbia wilgoć.