fbpx

Mech w hotelu. Czy warto postawić na taką dekorację?

Każdy hotel powinien czymś się wyróżniać. Wtedy łatwiej zapaść w pamięć klientów inaczej niż tylko jako kolejne miejsce noclegowe, jedno z wielu. Czasami wyróżnikiem może być sama lokalizacja, kiedy indziej charakterystyczny budynek hotelowy. Jeśli jednak nie dysponuje się takimi atutami, zawsze można zadbać o wyjątkowe wnętrze hotelu. A w nim postawić na oryginalne dekoracje, takie jak mech stabilizowany.

To wyjątkowa i wytrzymała ozdoba, która niemal nie wymaga pielęgnacji. Zielona ściana z mchu z pewnością sprawi, że goście nie przejdą przez hol czy recepcję obojętnie. Gdzie najlepiej umieścić takie dekoracje do hotelu? Na jakie formy ozdób z mchu postawić? Podpowiadamy!

W jakich typach hoteli mech sprawdzi się najlepiej?

Mech stabilizowany to specyficzny rodzaj dekoracji. Z jednej strony nawiązuje do natury, z drugiej może przywoływać na myśl oryginalność i luksus. Z tego drugiego powodu z pewnością dobrze sprawi się we wszystkich droższych hotelach, które oferują gościom najwyższy standard.

W takie dekoracje powinien także zaopatrzyć się każdy eko hotel. Jeśli jednym z wyróżników placówki ma być działalność w zgodzie z naturą, zielone ozdoby będą jak najbardziej na miejscu. Podobnie będzie z hotelami położonymi pod lasem czy w górach.

Mech w hotelu – w jakich pomieszczeniach warto postawić na taką ozdobę?

Jeśli sen z powiek spędzały Ci pytania, jak urządzić hol hotelowy, mech stabilizowany niesie rozwiązanie tych problemów. Najbardziej efektownie takie zielone dekoracje prezentują się bowiem właśnie w tym miejscu, gdzie łatwo podkreślić ich wygląd odpowiednim rozstawieniem świateł. Równie dobrze mech będzie wyglądać na recepcji.

Jak urządzić pokój hotelowy z wykorzystaniem mchu dekoracyjnego? Najprostszym rozwiązaniem będzie pasek nad hotelowym łóżkiem. Mech warto umieścić także w okolicach łazienkowego lustra.

Jakie typy dekoracji z mchu wybrać do hotelu?

Dekoracje z mchu w hotelu mogą mieć bowiem charakter punktowy lub pokrywać całe ściany. W tym drugim przypadku koszty są większe, ale efekt bywa oszałamiający. Takie zielone konstrukcje najlepiej prezentują się w częściach wspólnych obiektów hotelowych. Efektownie będzie wyglądać także hotelowe logo z mchu.

Na korytarzach można także postawić na mech w ramce czy też obrazy z mchu, w których towarzyszą im również inne naturalne materiały – kawałki drewna czy kamienie. Mech w hotelu w pokojach, oprócz wspomnianych pasków nad łóżkiem, dobrze będzie się prezentować również w kształcie figur geometrycznych. Ich formy warto dopasować do stylistyki hotelowych mebli.