fbpx

Mobilne ścianki z mchu. W jakich okolicznościach się przydają?

Stabilizowany mech ścienny coraz częściej gości w placówkach handlowych, siedzibach publicznych instytucji, ale również prywatnych mieszkaniach. Pojawia się tam w różnych formach – prostych panelach, skomplikowanych obrazach i napisach, ale jedną z opcji są też mobilne ściany z chrobotka reniferowego lub mchów leśnych.

Takie konstrukcje mogą pełnić różne zadania. Jedni traktują je jako oryginalne dekoracje, inni wykorzystują jako mobilne ścianki akustyczne czy też sposób wytyczenia jakiejś przestrzeni, oddzielenia się od reszty pomieszczenia. Warto więc przyjrzeć im się bliżej.

Mobilne ścianki z mchu i ich największe zalety

Ściany z mchu stabilizowanego zyskują popularność z kilku powodów. Łączą w sobie wyszukaną estetykę z funkcjami praktycznymi. Ściany mobilne do mieszkania czy galerii handlowej pozwalają wydzielić w pomieszczeniu dodatkową przestrzeń, w której zapewnią prywatność i oddzielą od ciekawskiego wzroku. Co więcej, dzięki właściwościom mchu, który wytłumia dźwięki, taką przestrzeń można jednocześnie wygłuszyć dla odgłosów z zewnątrz.

Mobilne ściany z mchu ułatwiają również zmianę aranżacji pomieszczeń. Jeśli dysponujemy kilkoma takimi instalacjami, możemy niemal w dowolny sposób urządzać z nich “pokoje” czy stanowiska firmowe.

Zieleń mchu stabilizowanego korzystnie wpływa również na nasze samopoczucie. Ta barwa pomaga nam się wyciszyć i zrelaksować. Jednocześnie jednak sprzyja koncentracji. Zielona ściana to także wytchnienie dla oczu zmęczonych pracą przed komputerem. Do tego dochodzi efektowny wygląd ściany mchu, która z pewnością podniesie walory wizualne każdego wnętrza.

Mobilna ściana z mchu – jakie opcje mamy do wyboru?

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić ścianę z mchu. Wykonanie mobilnej instalacji jest dość trudne – potrzebny będzie specjalny stelaż i płyty z mchu. Zdecydowanie prościej będzie zdecydować się na zakup lub wynajem mobilnych ścian z oferty profesjonalnych firm.

Do wyboru mamy ścianki jednostronne lub dwustronne montowane na stelażu umieszczonym na kółkach. Najpopularniejsze są ścianki o wymiarach 200×100 cm. Można wybierać wśród zielonych ścian wykonanych z chrobotka reniferowego, płaskich mchów leśnych oraz mchów poduszkowych.

Kiedy mobilna ściana zieleni najbardziej się przyda?

Mobilne ścianki z mchu idealnie sprawdzają się przy okazji organizacji targów czy konferencji. Pozwalają wówczas stworzyć dedykowaną i przyjemną dla oka przestrzeń do wystąpień. Stoisko targowe otoczone mchem zawsze zwróci na siebie uwagę.

Podobną funkcję ściany z mchu mogą spełniać w galeriach handlowych – zwłaszcza na tzw. wyspach. W siedzibach firm takie konstrukcje można wykorzystać jako mobilne ścianki działowe, dzięki którym będzie można łatwo zmienić układ pomieszczenia. Podobnie będzie w domu, gdzie jednak najważniejsza jest funkcja estetyczna. Mobilna ścianka pozwala cieszyć się kolorem i innymi zaletami mchu w różnych pomieszczeniach.

Mobilne ścianki z mchu można stosować również w hotelach. Więcej o hotelowych dekoracjach z mchu przeczytasz w następnym artykule: https://www.mossdecor.pl/mech-w-hotelu-czy-warto-postawic-na-taka-dekoracje/