fbpx

Modne kolory ścian 2022. Na co się zdecydować?

Wiele czynników ma wpływ na to, jak będzie prezentować się wystrój mieszkania. Ważne są ozdoby, takie jak mech na ścianie, liczy się oświetlenie, rodzaj podłogi czy meble. Największy wpływ na to, jak postrzegamy pomieszczenie, ma jednak kolor ścian.

Trendy co roku się zmieniają i czasami trudno za nimi nadążyć. Jeśli planujesz remont lub wykańczasz właśnie dom, warto jednak znać modne kolory ścian 2022. Przedstawiamy barwy, które w tym roku królują w salonach i pokojach.

Modne kolory wnętrz 2022. Very Peri kolorem roku

Światowe trendy w kwestii barw od lat wyznacza Instytut Pantone, który stał się autorytetem w temacie kolorów. Amerykanie tym razem orzekli, że kolorem roku 2022 będzie Very Peri. To wyjątkowa barwa – najcieplejszy odcień błękitu. Jest uznawany za kolor dynamiczny i nowoczesny, wprawne oko dostrzeże w nim fioletowe akcenty.

Very Peri jest obecny m.in. w szacie graficznej najnowszych programów firmy Microsoft. Króluje jednak również na ścianach. Błękit ma być wyrazem wolności po czasach zamknięcia i lockdownów spowodowanych epidemią Covid-19. Błękit powiększy optycznie wnętrze, świetnie nadaje się do nowoczesnych stylizacji. Jednocześnie Very Peri, jako ciepły odcień, pozwoli uniknąć chłodu bijącego z mieszkania.

Kolory ścian 2022. Zieleń znów na topie

W ostatnich miesiącach wśród najmodniejszych kolorów nieustannie plasuje się również zieleń. Jak wiadomo, ten kolor relaksuje i uspokaja. Zielona ściana szczególnie dobrze będzie więc nadawać się do pomieszczeń wypoczynkowych.

Na jakie odcienie tego koloru warto postawić? Butelkowa zieleń na ścianie wyraźnie ustępuje kolorom delikatniejszym. Jasne odcienie zieleni świetnie komponują się ze stonowanymi, kremowymi meblami, a także elementami z ciemnego drewna. Modna jest także zieleń zbliżona do mięty. Można ją urozmaicić dekoracjami w mocniejszych odcieniach: w tej roli sprawdzi się mech na ścianie w domu.

Jaki kolor ścian do salonu? Moda na neutralne barwy

W najbardziej reprezentacyjnych wnętrzach warto postawić na jeszcze bardziej stonowane kolory. Jeśli zastanawiasz się, jaki kolor ścian w salonie jest modny w 2022 r., zdecyduj się na neutralne kolory.

To uniwersalne barwy, które będą stanowić odpowiednie tło dla każdej aranżacji. By uzyskać taki efekt, najlepiej pomalować ściany na beżowo, kremowo lub biało. Do neutralnych kolorów zaliczamy także różne odcienie szarości oraz kolor piaskowy. Na takim tle łatwiej wyeksponować meble czy dodatki. Czasami w tej roli można wykorzystać także nieco ciemniejsze kolory, jak stonowane odcienie granatowego czy pomarańczowego.

Mech na ścianie może pojawiać się w różnych pomieszczeniach. W jakich? Sprawdź nasze inspiracje w kolejnym artykule: https://www.mossdecor.pl/mech-w-domu-i-mieszkaniu-w-jakich-pomieszczeniach-sprawdzi-sie-najlepiej/