fbpx

Naturalne mchy i porosty

Dostępne warianty chrobotka reniferowego

CHROBOTEK PREMIUM

Wysokiej klasy panele z naturalnego porostu, zwanego mchem reniferowym / islandzkim. Ręcznie zbierany z lasów północnej Skandynawii. Certyfikowany i stabilizowany wg obowiązujących norm. Panele PREMIUM charakteryzują się gęstą, zbitą strukturą – duża ilość mchu na 1 m2. Bardzo dekoracyjny efekt bujnej roślinności.

CHROBOTEK BASIC

Wysokiej klasy panele z naturalnego porostu, zwanego mchem reniferowym / islandzkim. Ręcznie zbierany z lasów północnej Skandynawii. Struktura mchu BASIC jest nieco mniej gęsta niż w przypadku mchu PREMIUM (mniejsza ilość mchu na 1m2). Wizualnie bardziej pierzasty niż mech PREMIUM.

CHROBOTEK TRAWIASTY

Wysokiej klasy panele z naturalnego porostu, zwanego mchem reniferowym / islandzkim. Ręcznie zbierany z lasów północnej Skandynawii. Certyfikowany i stabilizowany wg obowiązujących norm. Chrobotek trawiasty wyglądem przypomina równomiernie ścięty trawnik. Efekt jednolitej, przystrzyżonej zieleni.

CHROBOTEK FLEXY

Samoprzylepne panele z naturalnego mchu wykonane na giętkim podłożu. Możliwe użycie na powierzchniach wklęsłych, wypukłych, jak i podłożach płaskich. Dają szerokie możliwości zastosowań jako okładzina różnego typu filarów, półkolistych ścian i sufitów. Bardzo wygodny, szybki montaż, bez ingerencji w podłoże. Duża gęstość mchu, podobnie jak w przypadku mchu Premium.

CHROBOTEK PIKSEL

Samoprzylepne kostki z chrobotkiem reniferowym. Idealna forma paneli dla wypełnienia mchem małych powierzchni. Możliwość samodzielnego tworzenia rozmaitych wzorów i mozaik.

Dostępne kolory

naturalny 000

wasabi 001

jabłkowa zieleń 002

wiosenna zieleń 003

energetyczna zieleń 004

leśna zieleń 005

miętowa zieleń 006

jasna oliwka 007

ciemna oliwka 008

ciemna leśna zieleń 009

turkusowa zieleń 010

czarny 011

Dostępne warianty mchu leśnego

MECH LEŚNY PŁASKI

Wysokiej klasy panele z naturalnego mchu zebranego z obszarów leśnych w Europie Zachodniej i Środkowej i poddanego procesowi stabilizacji. Płaski i dosyć jednorodny typowy mech leśny. Posiada naturalne, ciemnozielone zabarwienie i lekko pierzastą strukturę.

MECH PODUSZKOWY

Bardzo dekoracyjny mech leśny, zwany również jako mech gąbczasty lub Pole Moss. Występuje w postaci zbitych poduszek o jajowatym, niejednorodnym kształcie, tworzących niepowtarzalną fakturę.

MECH PROWANSALSKI

Niezwykle dekoracyjny, kudłaty mech w kolorze głębokiej leśnej zieleni. Występuje w postaci „włochatych”, szczeciniastych poduszek o niejednorodnym kształcie i rozmiarze.

Zalety mchów stabilizowanych

100% NATURY

W naszej fabryce stosujemy wyłącznie naturalne, autentyczne porosty oraz mchy leśne.

0% PIELĘGNACJI

Mchy / porosty i rośliny stabilizowane są w 100% bezobsługowe. Nie potrzebują światła słonecznego, podlewania, przycinania, opryskiwania.

BEZPIECZEŃSTWO

Mchy stabilizowane są mocno nasączone substancją impregnującą, która czyni z nich produkt trudnozapalny. Na specjalne zamówienie przygotowujemy płyty na podkładzie niepalnym, oraz pokrywamy całą ścianę substancją trudnozapalną. Dostępne certyfikaty.

WSKAŹNIK JAKOŚCI POWIETRZA

Chrobotek reniferowy staje się twardy i sztywny, kiedy wilgotność powietrza spada poniżej 40% (poniżej optymalnego poziomu rekomendowanego dla człowieka). Dzięki tej właściwości jest traktowany jako naturalny wskaźnik poziomu zdrowej wilgotności powietrza.

SZYBKI MONTAŻ

Panele wykonujemy na płytach MDF lub PCV na wymiar. Aby montaż był łatwy i szybki do każdego projektu dołączamy schemat montażu. Oferujemy również profesjonalną instalację paneli w wykonaniu naszej ekipy montażowej.

AKUSTYKA

Mchy są produktami o wysokim poziomie absorbcji dźwięków. Pochłaniają dwa razy więcej dźwięku, niż inne materiały o tej samej grubości i wielkości.

DBAŁOŚĆ O ŚRODOWISKO

Wszystkie mchy zbierane są ze szczególną troską dla środowiska., zgodnie z obowiązującymi w przepisami. Certyfikowane wg standardów ISO.

HIPOALERGICZNY

Mchy są stabilizowane ekologicznymi substancjami, nie zawierają toksycznych związków chemicznych. Jako produkty zatrzymane w rozwoju, nie przeprowadzają procesu pylenia, oraz nie są przyjaznym środowiskiem dla pleśni i grzybów. Pigmenty stosowane do barwienia mchów są naturalne i zgodne z Europejskimi standardami zdrowia.

ANTYSTATYCZNY

Mech chrobotek posiada właściwości antystatyczne. Dzięki temu nie osiada się na nim kurz a Ty nie musisz się martwić, że będzie się brudził.

DO WNĘTRZ

Produkty stabilizowane są dedykowane wyłącznie do instalacji wewnątrz pomieszczeń. Zabronione jest wystawianie ich na działanie czynników atmosferycznych (deszcz, śnieg, wiatr, nadmierne nasłonecznienie).

Galeria zdjęć