fbpx

Rośliny do łazienki – mało wymagająca zieleń do wnętrza

Niełatwo wybrać odpowiednie rośliny do łazienki. Może to stanowić nie lada wyzwanie. Szczególnie jeśli nie znasz się na kwiatach. W takich pomieszczeniach powinny znaleźć się rośliny, które spełniają pewne cechy. Dlatego zaraz przedstawimy Ci kilka propozycji, które będą doskonałym wyborem do tego pomieszczenia. Zobacz!

Jakie rośliny do łazienki? Zamiokulkas

Zamiokulkas to roślina, która da sobie radę w łazienkowych warunkach. Nie potrzebuje dużo światła, aby się rozwijać. Z powodzeniem może stać w cieniu. Dlatego nada się nawet do pomieszczenia bez okna. 

Uwielbia ciepło i dobrze radzi sobie zarówno, gdy powietrze jest wilgotne, jak i suche. Takie rośliny do łazienki można podlewać raz na dwa tygodnie, co sprawia, że są bardzo proste w uprawie. Zbyt obfite podlewanie sprawi, że zaczną gnić. 

Przy odpowiedniej pielęgnacji zamiokulkas przetrwa długi czas. 

Paprotka – niezastąpiona w łazience

Paprotka to roślina, która jest w prawie każdym polskim domu. Dlaczego jest tak często wybierana? Nie tylko przez swój wygląd, ale także dlatego, że oczyszcza powietrze. 

Paprotki uwielbiają wilgotne powietrze, dlatego są idealnymi kandydatkami do łazienki. Preferują półcień i wyższe temperatury. Warto podlewać ją 2-3 razy w tygodniu dla utrzymania jej pięknego zielonego koloru.  

Mech dekoracyjny – nowoczesność w pomieszczeniu

Jakie rośliny do łazienki wybrać? Może coś oryginalnego? Co powiesz na mech dekoracyjny? Możesz zamontować go na ścianie w łazience blisko wanny lub umywalki. Ta roślina uwielbia wilgotne powietrze (najlepiej w okolicy 40-60%). Pobiera wodę z powietrza, dlatego nie musisz martwić się o podlewanie. Co więcej, nie potrzebuje do funkcjonowania światła słonecznego. 

Taki mech jest dobrze zaimpregnowany, nie uschnie, ani nie straci swojego pięknego zielonego koloru. Roślina nie przyciąga kurzu, dlatego będzie dobry wyborem dla wszystkich alergików. 

Rośliny do łazienki – kalatea 

Kalatea to roślina, która pochodzi z Ameryki Południowej i Środkowej, dlatego nie jest jej straszna wysoka wilgotność ani temperatury. Nie potrzebuje dużej ilości światła. Najlepiej umieścić ją w półcienistym miejscu. Kalatea musi być podlewana co najmniej 2 razy w tygodniu – jej podłoże powinno być stale wilgotne. Takie warunki są dla niej optymalne. Charakteryzuje się owalnymi zielonymi liśćmi z jasnymi, prawie kremowymi paskami. 

Teraz już wiesz, jakie rośliny do łazienki będą dobrym wyborem. Jeśli zamierzasz wybrać inny gatunek, przed zakupem dowiedz się, jak znosi nie tylko wysoką wilgotność, ale i temperatury. Pamiętaj też, że rośliny do łazienki będą stanowiły nie tylko ciekawą dekorację, ale i poprawią samopoczucie domowników.