fbpx

Wnętrze w stylu loft – czy jest w nim miejsce na mech?

Mech na ścianie w domu sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w różnych stylach. Jak będzie jednak we wnętrzach typu loft? To domy i mieszkania, które charakteryzują się sporymi, otwartymi przestrzeniami i minimalistycznym wystrojem. Sprawdź, jak wkomponować w nich dekoracje z mchu stabilizowanego.

Wnętrza w stylu loft – co je wyróżnia?

Mieszkanie w stylu loft można zaaranżować nawet w bloku, ale to rodzaj wystroju, który najlepiej sprawdza się w dużych pomieszczeniach. Duże okna, jak najmniej ścian działowych, antresole – to najbardziej charakterystyczne cechy tego stylu. Wnętrza typu loft nawiązują bowiem do stylu poprzemysłowego i fabrycznych hal zaaranżowanych do celów mieszkalnych. Industrialny klimat w takim wnętrzu zapewniają również elementy wyposażenia wykonane ze szkła, metalu czy też drewna.

Oświetlenie może nawiązywać do przemysłowych reflektorów, ale często pojawiają się także wiszące lampy. Meble powinny być wykonane z drewna: najlepiej, jeśli będą proste i gładkie. Charakterystyczne są także ściany – w takich wnętrzach często pozostawia się je nieotynkowane, królują na nich cegły lub beton architektoniczny. W takiej aranżacji nie trzeba również specjalnie dbać o ukrycie instalacji elektrycznych czy kabli. Oczywiście muszą być w odpowiedni sposób zabezpieczone, ale takie elementy w widocznych miejscach tylko dodatkowo podkreślą industrialny wystrój mieszkania lub domu.

Szukasz sposobu na ukojenie swoich nerwów? Sprawdź nasz artykuł „Czy mech na ścianie może uspokajać? Relaksujące barwy w Twoim domu!

Mech w domu – pomieszczenia w stylu loft

Czy zatem mech do domu urządzonego w stylu loft będzie dobrze komponował się z pozostałymi elementami wystroju? Nie ma co do tego wątpliwości. Panele ze stabilizowanym mchem świetnie wyglądają bowiem na betonowych i ceglanych ścianach. Ich żywa zieleń doskonale kontrastuje z surowym otoczeniem, które dominuje w industrialnych wnętrzach. W pomieszczeniach w stylu loft można więc zdecydować się na pokrycie mchem całej ściany, ale na betonowej powierzchni jeszcze lepiej będzie wyglądać szeroki, zielony pas.

Mech stabilizowany nada się również do minimalistycznie urządzonych łazienek. Będzie tam idealnie pasować także dlatego, że nie potrzebuje światła. Proces wzrostu tej rośliny został zatrzymany dzięki użyciu specjalnych substancji, które pozwalają zachować jej właściwości. Dzięki temu będzie efektownie wyglądać nawet w pomieszczeniach bez okien, obywa się też bez podlewania.

Mech będzie także naturalnym towarzyszem elementów wykonanych z drewna, a te również dobrze sprawdzają się w loftach. Zielone dekoracje z pewnością sprawią, że surowy wystrój mieszkania stanie się nieco cieplejszy i bardziej przyjazny. Oprócz pokrywania mchem ścian lub ich fragmentów, ciekawą dekoracją poprzemysłowych przestrzeni będzie także wykonany z mchu obraz. W tym przypadku warto wykorzystać bardziej zróżnicowane kolory – mech stabilizowany jest bowiem dostępny w wielu barwach.