fbpx

Zielona ściana z mchu w modernistycznej aranżacji

Zielona ściana z mchu to rozwiązanie coraz częściej stosowane w nowoczesnych wnętrzach. O zaletach dekoracji wykonanych z tego materiału przekonują się zarówno projektanci, jak i osoby urządzające czy remontujące mieszkanie. Logo z mchu może stanowić ciekawy element siedziby firmy, a inne ozdoby świetnie wkomponować się w mieszkanie w stylu retro. Zielona ściana z mchu ma jednak szansę z powodzeniem stać się także efektownym elementem wnętrza zaaranżowanego w modernistycznym stylu.

Styl modernistyczny we wnętrzach – główne wyróżniki

Styl modernistyczny w różnego rodzaju wnętrzach pojawił się na początku XX wieku. Wyznaczone przez niego standardy zostały przyjęte z takim entuzjazmem, że do dziś cieszą się popularnością. Czym wyróżniają się mieszkania czy budynki użyteczności publicznej zaaranżowane zgodnie z tym trendem? Zamiast barokowego przepychu czy bizantyjskich ozdób znajdziemy tam rozwiązania ukierunkowane przede wszystkim na funkcjonalność.

Styl modernistyczny opiera się na elementach wykonanych ze stali, drewna i szkła. Proste formy są w nim umieszczone w przestronnych pomieszczeniach. Nie ma w nich mnóstwa jaskrawych barw ani przeładowania meblami czy dekoracjami. Modernistyczne sprzęty i dodatki powinny bazować na geometrycznych bryłach lub opływowych kształtach. Kolory? Delikatne i neutralne. We wnętrzach urządzonych w modernistycznym stylu dominują różne odcienie szarości, bieli i czerni. Oświetlają je zazwyczaj lampy podłogowe lub wiszące z elementami nowoczesnego wzornictwa.

Mech w mieszkaniu w stylu modernistycznym

Wszystkie przywołane cechy modernistycznego stylu aranżacji wnętrz nie oznaczają jednak, że w takich pomieszczeniach nie ma miejsca na mech. Jest on bowiem idealnym sposobem, by ożywić jasne i nieco surowe wnętrze. W modernistycznych przestrzeniach często znajdują się zielone elementy w postaci roślin, a postawienie na ścianę z mchu jest ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem. Żywa zieleń mchu będzie w interesujący sposób kontrastować z resztą pomieszczenia, w naturalny sposób odcinając się od stonowanych, modernistycznych barw. Kompozycja mchu z drewnianymi i stalowymi dodatkami stworzy we wnętrzu wyjątkowy klimat.

Zielona ściana z mchu

Zielone ściany z mchu wykonuje się poprzez naklejanie na powierzchni ściany paneli z wybranym rodzajem mchu. Różnią się one strukturą, można zdecydować się także na któryś z bogatej oferty odcieni, niekoniecznie wybierając klasyczną, żywą zieleń. Oprócz niewątpliwych zalet dekoracyjnych, mech stabilizowany jest wyjątkowo łatwy w utrzymaniu. Nie potrzebuje bowiem doświetlania, podlewania czy przycinania. Dzięki antystatycznym właściwościom na zielonych ścianach nie osiada również kurz. Jeśli zdecydujemy się na dekoracje z chrobotka reniferowego, zielona ściana może również pełnić funkcję wskaźnika jakości powietrza w mieszkaniu – jej powierzchnia stwardnieje, kiedy wilgotność spadnie poniżej 40 procent.