fbpx

Zielone dekoracje do salonu – co będzie pasowało do Twojego wnętrza?

Zielony kolor w salonie na pewno nie należy do najpopularniejszych, ale możesz coraz częściej zobaczyć go w nowoczesnych wnętrzach. W końcu rynek podbija już od kilku lat chociażby butelkowa zieleń. 

Nie musisz jednak od razu decydować się na całe pomieszczenie w tym kolorze. Możesz postawić na zielone dodatki do salonu. Jakie? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć! 

Zielone dekoracje do salonu na sofę/kanapę 

Sofa najczęściej stanowi główny punkt całego salonu. Dlatego też warto ją urozmaicić i dobrać odpowiednie dodatki, które jeszcze bardziej podkreślą jej rolę we wnętrzu. 

Na sofę warto wybrać zielone poduszki, narzuty lub koce. Jeśli chodzi o poduszki, to warto postawić na nowoczesne kształty, czyli wałki lub koła. Kolor butelkowy króluje, ale możesz także wybrać wzory roślinne, które doskonale sprawdzą się w wielu wnętrzach – szczególnie jasnych. 

Jeśli chodzi o narzuty, to nie musisz zakrywać nimi całej kanapy. Wystarczy, że rozłożysz ją na fragmencie mebla i ładnie ułożysz. Jeśli zależy Ci na praktycznych dekoracjach, wybierz koc. W razie chłodu okryjesz się nim, zapewniając sobie idealne warunki do relaksu.

Zielone ozdoby do salonu na ścianę 

Wykończenie ścian jest istotne, dlatego pomyśl o dekoracjach, które dodadzą wnętrzu charakteru i oryginalności. Warto postawić na obrazy z mchu, które cieszą się coraz większą popularnością. Są nietuzinkowe i wprowadzają cząstkę natury do Twojego mieszkania. Nie musisz ich pielęgnować, podcinać czy nawozić – to dekoracja, która będzie się pięknie prezentować przez wiele lat bez dodatkowych zabiegów. Jeśli chcesz natomiast zadbać o ogromną ilość zieleni w mieszkaniu, wtedy wyśmienicie sprawdzi się cała ściana z mchu!

Inna forma naturalnej dekoracji to kwietnik na ścianie. Jest to ciekawa opcja dla fanów przyrody. 

Możesz postawić na klasykę, czyli zwykły obraz z roślinnym motywem. Dzięki takiemu dodatkowi w pomieszczeniu zagości namiastka stylu urban jungle. 

Zielone dekoracje do salonu na ścianę stworzysz także dzięki panelom 3D. Są to cienkie płytki, które stworzą ciekawe wzory lub nawet prawdziwą leśną okładzinę z mchu!

Zielone dodatki do salonu na stolik kawowy

Stolik kawowy to funkcjonalna ozdoba, która przyda się w salonie. Możesz na nim postawić kubek z kawą lub położyć ulubioną książkę, aby zawsze mieć ją pod ręką. 

Nie pozostawiaj jednak tego elementu dekoracji wnętrza bez dodatkowych i ciekawych ozdób. Wybierz małą lampkę z ciekawym abażurem w kolorze zielonym, wazonik, do którego możesz włożyć świeże kwiaty lub dekoracyjną podkładkę

Wybierz jedną ozdobę, aby pozostawić miejsce na postawienie wcześniej wspomnianego kubka z kawą lub książki. 

Co jeszcze warto dodać do salonu? Postaw na pufę

Jeśli chodzi o zielone dodatki do salonu, warto wybrać pufy. Odgrywają rolę nie tylko dekoracyjną, ale i funkcjonalną. Zapewnia dodatkowe miejsce do siedzenia, a do jej wnętrza możesz włożyć przedmioty, dla których nie ma miejsca w pokoju. Najlepiej prezentować się będą pufy z czarnymi/złotymi nóżkami lub elementami ozdobnymi.