fbpx

Zielone dzieła sztuki –  rośliny stabilizowane

Wieloletnia praca z żywymi roślinami popchnęła nas w stronę poszukiwania czegoś prostszego w obsłudze i długowiecznego. POTRZEBOWALIŚMY idealnego rozwiązania do wnętrz XXI wieku. Minimalistycznej sztuki stworzonej przez naturę, dającej poczucie obcowania z przyrodą. Chcieliśmy sprawić aby czerpanie radości z piękna natury w naszych wnętrzach stało się łatwe. Bez podlewania, nawozów, skomplikowanych instalacji, szkodników.

W cyfrowym, betonowym świecie, gdzie wiele z nas żyje w ciągłym pędzie przestaliśmy doceniać wartość bliskości człowieka z naturą. Zapomnieliśmy jak ważną rolę pełnił ten kontakt. Wprowadzamy do wnętrz ręcznie zebrane skarby lasów i łąk. Fragmenty prawdziwej natury. Rośliny niezmienne, przywołujące myśl o świeżo zielonych zakątkach lasów, bezkresnych obszarów dzikiej północy. Naszą inspiracją jest natura.

NASZE KOMPOZYCJE

SERIA BOTANICA

Obrazy komponowane z wyłącznie zielonych roślin. Modny, energetyczno-zielony dodatek do wnętrz. Bezobsługowa alternatywa dla ścian z żywych roślin.

SERIA FOREST

Obrazy inspirowane prawdziwą ściółką leśną. Wzbogacone o naturalne dodatki typu: korzenie, gałęzie, kamienie, plastry drewna, grzyby.

SERIA JUNGLE/TROPICAL

Obrazy inspirowane tropikalną dżunglą, duża gęstość egzotycznych roślin poprzeplatana egzotycznymi lianami. Długie rośliny „wiszące w dół”.

SERIA BLOSSOM

Kolorowe obrazy, gdzie oprócz zieleni mchu i roślin pojawiają się motywy kolorowych kwiatów stabilizowanych.

TRAWA STABILIZOWANA

Kolorowe obrazy, gdzie oprócz zieleni mchu i roślin pojawiają się motywy kolorowych kwiatów stabilizowanych.

ROŚLINY WIECZNIE ŻYWE
NA CZYM POLEGA PROCES STABILIZACJI:

Rośliny stabilizowane to w 100% naturalne, wiecznie młode rośliny.  Proces stabilizacji zatrzymuje proces starzenia się roślin i pozwala cieszyć się ich atrakcyjnym wyglądem przez wiele lat. Stabilizacja to inaczej konserwacja roślin. Naturalne soki występujące w komórkach roślin są zastępowane płynem stabilizującym – impregnatem, który powoduje, że rośliny utrzymują swoją świeżość przez bardzo długi czas, nie potrzebując przy tym jakichkolwiek działań pielęgnacyjnych jak podlewanie, nawożenie, przycinanie.

Proces stabilizacji jest technologią całkowicie bezpieczną zarówno dla naszego zdrowia, jak i środowiska. Płyn stabilizujący jest substancją naturalną, ekologiczną i całkowicie biodegradowalną.  Rośliny stabilizowane są odporne grzyby, pleśnie, nie osiada się na nich kurz. Są również nieatrakcyjnym środowiskiem dla owadów. Idea wiecznie młodych roślin to innowacyjna alternatywa dla żywych roślin. Jest to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących naturalnej zieleni bezobsługowej.

Zamów indywidualną kompozycję

Szukasz nietypowej dekoracji i nie znalazłeś swojego ideału wśród naszych gotowych produktów?
Bez obaw, przygotujemy dla Ciebie produkt dopasowany do Twoich oczekiwań.
Ty wybierasz rośliny, a my tworzymy z nich zielone dzieło sztuki.

CZY WIESZ ŻE?

Podczas cyklu życia naturalnych roślin stabilizowanych emisja dwutlenku węgla jest dwukrotnie mniejsza niż w przypadku roślin naturalnych żywych i czterokrotnie mniejsza niż w przypadku roślin syntetycznych.  Wynika to z faktu, że rośliny z natury są materiałem odnawialnym oraz że pozyskiwane są lokalnie w środowisku naturalnym w stanie dzikim bez stosowania środków fitosanitarnych lub nawozów, silnie emitujących gazy cieplarniane, a także z faktu, że nie wymagają dodatkowego źródła wody po zakończeniu procesu stabilizacji.