fbpx

Dekoracje w szkle na stół – kup lub stwórz je sam!

Nowoczesne dekoracje w szkle na stół cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób prześciga się w coraz to nowszych pomysłach. Nic dziwnego, ponieważ szklany wazon można zaczarować na wiele sposobów. 

W tym artykule przedstawimy Ci kilka ciekawych pomysłów na dekoracje w szkle, które zapewnią piękny wygląd wnętrza, a także zaskoczą Twoich gości! 

Naturalność przede wszystkim 

Masz pod ręką nieużywany wazon ze szkła? Możesz w nim stworzyć zielony roślinny świat. Wykonanie takiej dekoracji jest bardzo proste, a dodatkowo tanie, ponieważ niektóre elementy dekoracyjne możesz zdobyć za darmo! 

Do szklanego wazonu wybierz więc ziemię, szyszki, gałązki, kwiaty, piasek i kamyczki. Aby wnętrze nie było nudne, dodaj jeszcze mech dekoracyjny. Ten sprawi, że całość będzie wyglądała, jak bajeczna kraina! 

Dla oryginalnego wyglądu możesz wybrać szkło o nietypowym kształcie – trójkąta, kwadratu, prostopadłościanu lub małej skrzyneczki. To, jak ułożysz wszystkie elementy wewnątrz, zależy od Twojej wyobraźni. 

Kwiat pływający na tafli wody 

Dekoracje w szkle na stół nie muszą być skomplikowane. Możesz wykonać interesujący element ozdobny w dosłownie kilka minut! 

Wybierz w miarę głęboki wazon – kształt nie gra roli, chociaż najlepiej będzie prezentować się kula. Następnie zerwij jeden lub kilka dużych kwiatów. Następnie nalej wodę do środka szklanego pojemnika i włóż kwiaty. Będą pięknie unosić się na powierzchni. 

Możesz oczywiście eksperymentować i dodać własne pomysły np. pofarbować wodę czy dodać brokat dla lepszego i ciekawszego efektu. 

Cztery pory roku na stole 

Stroiki już od wielu lat można zobaczyć na stołach. Co powiesz na to, aby je trochę unowocześnić?

Szklany pojemnik o nieoczywistym kształcie będzie strzałem w dziesiątkę. Udekoruj wnętrze elementami, które kojarzą się z daną porą roku. 

W okresie wiosennym dodaj bazie lub kaczeńce. Latem wybierz lawendę, nagietka lub kwiaty prosto w łąki – chabry, maki, stokrotki czy krwawniki pospolite. Jesień to z kolei czas na czerwono-pomarańczowe liście, kasztany i gałązki. W szkle na zimę nie może zabraknąć natomiast szyszek, białej waty, małej sztucznej choinki, bombek i niewielkich łańcuchów.

Świecznik w szkle 

Wysokie i grube świecie bardzo dobrze będą prezentować się w niskich szklanych pojemnikach w kształcie prostokąta. Wokół nich możesz położyć dodatkowe elementy ozdobne np. mech dekoracyjny, kamyczki, iglaste gałązki. 

Dekoracje w szkle na stół możesz także wykonać z wysokich kieliszków. Wystarczy włożyć do nich małą świeczkę i gotowe.

Podobają Ci się powyższe pomysły? Mamy nadzieję, że tak. Wykonaj je samodzielnie lub poszukaj ciekawych kompozycji w sklepach. Każda z nich z pewnością będzie ciekawym uzupełnieniem Twojego wnętrza.