fbpx

Jak ozdobić ściany w przedpokoju? Oryginalne pomysły

W wielu mieszkaniach przedpokój pełni niemal wyłącznie funkcję komunikacyjną. W związku z tym nieraz bywa zaciemniony i pełen niepotrzebnych przedmiotów, które jedynie go zagracają. Tymczasem to przecież właśnie to wnętrze powinno być wizytówką mieszkania i zachęcać do wejścia do środka. Ponadto często właśnie w przedpokoju przyjmujemy kurierów czy listonoszy. Warto więc zadbać, by ta przestrzeń była maksymalnie przestronna i dobrze oświetlona. Istotna będzie jednak również dekoracja ściany w przedpokoju. Odpowiednio dobrane ozdoby i rozwiązania pomogą uczynić z tego pomieszczenia stylowe wnętrze, a nawet optycznie je powiększyć. Jak ozdobić ściany w przedpokoju, by uzyskać takie efekty? Wybraliśmy kilka ciekawych i prostych w realizacji pomysłów.

Sposoby na przytulne wnętrze. Zieleń w przedpokoju

Efektownym, a zarazem bardzo miłym dla oka sposobem na ładne ściany w przedpokoju może być umieszczenie na nich dekoracji z mchu stabilizowanego. W ten sposób można ozdobić zarówno całą ścianę, jak i postawić na pojedyncze paski czy geometryczne figury, które urozmaicą wnętrze. Zieleń mchu stabilizowanego uczyni przedpokój przytulnym i oryginalnym. Co ważne, takie dekoracje nie potrzebują niemal żadnej pielęgnacji – nie trzeba ich podlewać ani przycinać – a do tego poradzą sobie nawet bez dostępu do światła i przetrwają lata. Dzięki nim urządzisz mieszkanie w ekologicznym duchu.

Jak ozdobić ściany, by powiększyć przedpokój?

Odpowiednie oświetlenie w przedpokoju również jest jednak niezwykle ważne. Zwykle musi być to światło sztuczne, bo tego typu pomieszczenia są często odcięte od słońca. Warto więc zainwestować w podświetlone wnęki czy niewielkie reflektory, które doświetlą wszystkie zakamarki przedpokoju. Wtedy wnętrze wyda się bardziej przestronne. By jeszcze bardziej optycznie je powiększyć, warto zawiesić w przedpokoju lustro. W tym przypadku kluczowe jest to, by pokazywało nie tylko ścianę z naprzeciwka, ale także fragment z głębi mieszkania, na przykład kawałek salonu. Pomieszczenie wyda się większe również wówczas, gdy postawimy na jasne ściany z przewagą bieli.

Jakie ściany w przedpokoju? Trójwymiarowe!

Oryginalnym pomysłem na urozmaicenie ścian w przedpokoju będą też z pewnością rozwiązania przestrzenne i trójwymiarowe. Najprostszym będzie tapeta natryskowa z wypukłym wzorem i chropowatą strukturą. Podobną funkcję może pełnić także bardziej elegancki kamień dekoracyjny czy ciepła cegła dekoracyjna. Warto także umieścić w przedpokoju ciekawe wieszaki. Nie trzeba stawiać na tradycyjne rozwiązania – można znaleźć fantazyjne przedmioty, które będą przyciągać wzrok. By urozmaicić przestrzeń, warto przymocować je asymetrycznie.