fbpx

Zielone ściany w sypialni – dlaczego warto?

Naturalność powraca do wnętrz. Nowe projekty uzupełniają się o kolory i motywy  powiązane z roślinnością i naturą. Nic dziwnego, ponieważ zielony kolor w sypialni wpływa pozytywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale i pozwala na większe możliwości aranżacji pomieszczenia. Zobacz, dlaczego warto postawić na zielone ściany w sypialni

Możliwość stworzenia prawdziwej strefy relaksu 

Żyjemy w świecie, gdzie stres to codzienność. Dlatego po całym dniu pełnym obowiązków warto się zrelaksować, a chyba nie ma lepszego miejsca niż sypialnia. Możesz położyć się na łóżku i w końcu odpocząć. Jednak samo łóżko nie wystarczy. Potrzeba dobrze urządzonego wnętrza. 

Tu na pomoc przychodzi zielony kolor ścian w sypialni. Barwa idealnie nadaje się do pomieszczeń, w których masz okazję odpocząć, dlatego będzie strzałem w dziesiątkę. Ta kolorystyka sprawi, że poczujesz się zrelaksowany i bezpieczny. Pozwoli Ci się wyciszyć i zapomnieć o wszystkich zmartwieniach. 

Zielone ściany w sypialni możesz uzyskać jednak nie tylko poprzez farbę. Pokuś się o bardziej naturalne metody. Chrobotek reniferowy stworzy piękną ścianę z mchu, którą będziesz mógł podziwiać przez wiele lat. Nie potrzebuje nawożenia, przycinania, przesadzania czy podlewania. Do tego roślina oczyszcza powietrze i odgrywa rolę naturalnego wskaźnika wilgotności w mieszkaniu. 

Kwietnik na ścianie to kolejna metoda stworzenia zielonej, naturalnej ściany we wnętrzu. Wystarczy zamontować specjalne doniczki i wybrać rośliny. Poleca się gatunki bluszczowate, które będą mogły swobodnie zwisać. Oryginalna dekoracja w sypialni zapewniona!

Wiele pomysłów na ciekawą aranżację sypialni 

Zielony kolor ścian w sypialni daje wiele możliwości zaaranżowania wnętrza. Najlepiej połączyć go z różem, pomarańczowym, fioletem, brązem, szarym, srebrnym, złotym lub białym. Wtedy stworzysz naprawdę luksusowe i nowoczesne wnętrze. Zielony ściany w sypialni, białe meble, szary dywan i złote lub srebrne dodatki – ciekawy pomysł, czyż nie? 

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nie tylko farbą możesz uzyskać taki efekt. Do aranżacji wnętrza, gdzie ściany będzie pokrywał kolor zielony, możesz wykorzystać nowoczesne rozwiązania dekoratorskie np. tapety, tynki, ścienne kwietniki, panele 3D czy ściany z mchu. To oryginalne alternatywy, które stworzą niepowtarzalne pomieszczenie. 

Ukłon w stronę wnętrz inspirowanych naturą

Zielone ściany to także prawdziwy ukłon w stronę natury. Kolor ten bezsprzecznie kojarzy się przecież z otaczającym nas światem. Z jego pomocą poczujesz wyjątkową więź z przyrodą i podkreślisz, że ekologia nie jest Ci obca.

Musisz także pamiętać, że ze względu na najnowsze trendy nawiązujące do Matki Natury – nurt eko czy urban jungle – jest to niezwykle modny kolor. Taki, który zadba zarówno o Ciebie, jak i o modny wydźwięk całej aranżacji!

Niezależnie od tego, na jakie zielone ściany w sypialni postawisz, poczujesz spokój, harmonię i wewnętrzne ukojenie, a piękne oraz osobliwe wnętrze będzie tylko dodatkowym atutem.