fbpx

Jak ożywić wnętrze w stylu skandynawskim? Trzy najciekawsze rozwiązania

Wnętrze w stylu skandynawskim to w ostatnich latach marzenie coraz większej liczby Polaków. Tego typu aranżacje pojawiają się w różnych pomieszczeniach. Dekoratorzy i projektanci co rusz słyszą pytania, jak urządzić salon w stylu skandynawskim lub nadać taki sznyt kuchni czy sypialni. Takie wnętrza są jasne i przestronne. Bije od nich nowoczesność oraz minimalizm. To esencja prostoty i natury. Przy urządzaniu wnętrz scandi trzeba jednak uważać, by nie przesadzić. Wtedy bowiem przytulna przestrzeń może zmienić się w zimną i obcą. Nawet w takim przypadku jest jednak jeszcze ratunek. Jak ożywić wnętrze w stylu skandynawskim? Przedstawiamy trzy ciekawe sposoby.

Naturalne wnętrze – styl skandynawski i rośliny

Styl skandynawski mocno kojarzy się z naturą. Nie ma w nim jednak miejsca na rażące kolory i duże, jaskrawe kwiaty. Nie sprawdzą się tu również wielkie zielone ściany pełne egzotycznych gatunków. Wnętrze można jednak ożywić przy pomocy mniej rzucających się w oczy roślin. Sprawdzą się w nim delikatne kwiaty o stonowanych barwach. Wrzosy, jaśminy – te rośliny z pewnością będą dobrym wyborem.

Wnętrze urozmaici również stabilizowany mech. Chrobotek reniferowy używany do dekoracji pochodzi właśnie ze Skandynawii, świetnie wpasuje się więc w północny klimat. Ciekawy geometryczny kształt, pasek nad łóżkiem, a może obraz z mchu? Mamy do wyboru mnóstwo opcji. Mech ozdobny nie musi być przy tym zielony, jest dostępny w różnych kolorach.

Dodatki w stylu skandynawskim – ciepło ukryte w poduszkach

Aby z pomieszczeń w stylu scandi nie bił chłód, można je ożywić za pomocą poduszek. Tego typu dodatki świetnie wpisują się bowiem w skandynawską estetykę. Powinny być jednak wykonane z naturalnych materiałów. Unikajmy poliestru, ale poszewki, narzuty i koce z bawełny, lnu bądź wełny będą mile widziane.

Również w tym przypadku warto stawiać na stonowane kolory. Z bardziej intensywnych barw w klimat dobrze wpasuje się brąz lub czerń. Wnętrze mogą jednak ożywić motywy na poduszkach, na przykład wizerunki zwierząt. Oczywiście najlepiej tych związanych ze Skandynawią!

Lampiony, świeczniki, latarnie. Drewno we wszystkich odsłonach

O tym, że drewno w stylu skandynawskim odgrywa ważną rolę, nie trzeba nikogo przekonywać. Oprócz mebli czy podłóg może być jednak obecne również w innej formie. Takiej, która mocno urozmaici i ożywi przestrzeń. Tę funkcję spełniają wszelkie drewniane dekoracje.

W stylu scandi sprawdzą się więc geometryczne kwietniki i świeczniki, a także wszelkiego rodzaju lampiony czy latarnie z drewna. Na ścianie możemy zawiesić fantazyjne półki, na przykład układając je w schemat przypominający plaster miodu. Dekoracjami mogą być też nietypowe, drewniane wieszaki na ubrania czy na klucze. O ile bowiem ozdoby ze sztucznych tworzyw i plastiku będą wprowadzać w stylu scandi nieporządek, o tyle z tymi z drewna można eksperymentować do woli.

Kuchnię w stylu skandynawskim może ożywić zielona ściana. Dowiedz się o niej więcej z kolejnego artykułu: https://www.mossdecor.pl/zielona-sciana-w-kuchni-jak-zrobic-ja-we-wlasnym-domu/