fbpx

Zielone dekoracje weselne – na jakie naturalne dodatki postawić?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, a odpowiednie dekoracje mogą sprawić, że ten dzień stanie się jeszcze bardziej bajeczny i magiczny. 

W ostatnich latach króluje powrót do natury, a zielone dekoracje weselne stają się coraz bardziej popularne. Jeśli planujesz ślub, który łączy elegancję z prostotą, zastanów się nad wykorzystaniem naturalnych dodatków, które dodadzą świeżości i uroku Twojej ceremonii oraz przyjęciu weselnemu. Na co warto postawić? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! 

Zielone ozdobne rośliny na stołach weselnych 

Na każdym weselu dekoracje sali są niezwykle istotne. Do niej dołączają także ozdoby pojawiające się na stołach gości. Zamiast zwykłych dekoracji lub bukietów z kolorowych kwiatów, postaw na zielone dekoracje weselne – najlepiej rośliny w doniczkach, zioła. Możesz także wykonać bukiety z zielonych liści i gałązek. Wykorzystaj bluszcz, paprotkę lub eukaliptus. 

Romantyczny napis z mchu chrobotka 

Wiele par na swoim weselu chce ciekawy napis, który będzie dekorował ścianę za ich plecami lub stanie się idealnym rekwizytem do robienia pamiątkowych zdjęć. Jeśli marzysz o zielonej i naturalnej wersji, wybierz napisy z mchu chrobotka. Możesz postawić na typowe słowa, takie jak “Love”, “Miłość” czy “Wesele”. Niektóre pary decydują się na swoje imiona, inicjały lub datę ślubu. 

Napisy z mchu na ścianie idealnie sprawdzą się na taką okazję. Łatwo się je kształtuje, także żadna litera nie będzie sprawiała problemu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, na temat takich dekoracji, zapoznaj się z artykułem https://www.mossdecor.pl/napisy-z-mchu-na-sciane-i-wszystko-co-musisz-o-nich-wiedziec/

Wesele pod hasłem “natura”? Obrazy z mchu  

Mech coraz częściej pojawia się na weselach. Nie tylko napisy, ale i obrazy z tego porostu sprawdzą się jako dekoracja na ścianie. Możesz stworzyć własną kompozycję i wraz z profesjonalistami wyczarować cudowne obrazy z mchu. Na pewno uświetnią całą ceremonię i imprezę do białego rana. 

Zielone dekoracje weselne – drzewka na sali weselnej 

Rozważ także umieszczenie naturalnych małych drzewek na sali weselnej. Możesz je ozdobić światełkami lub zawiesić na nich małe dekoracje, które wpasują się w aranżację całego wnętrza. Takie zielone dekoracje weselne sprawią, że na sali będzie pasował naturalny klimat i wszyscy zbliżą się do natury. 

Inne ciekawe propozycje

Zielone dekoracje weselne zachwycają. Jakie inne ozdoby mogą pojawić się w kościele i sali?

  • Ozdoby w słoikach – zbierz naturalne elementy np. szyszki, kamienie, mech, gałązki i wykonaj ciekawe kompozycje w szklanym wazonie.
  • Podstawka pod świeczki – na drewnianej lub szklanej podstawce umieść naturalne dodatki, a na środku podstaw świeczki, które umilą wieczór. 
  • Las na obrusie – na stole możesz rozłożyć gałązki, liście i inne ciekawe elementy, które sprawią, że obrus będzie wyglądał jak runo leśne. 
  • Rośliny na tafli wody – do szklanego naczynia wlej wodę i umieść zielone liście lub kwiaty. Będą pięknie zdobić stół weselny. 

Zielone dekoracje weselne mogą odmienić wygląd całego pomieszczenia. Zdecyduj się na ciekawe opcje, które zachwycą gości.