fbpx

Jak udekorować nowoczesne mieszkanie?

Mieszkanie w stylu nowoczesnym to coś, co marzy się wielu z nas. Takie wnętrza charakteryzują się zarówno efektownym wyglądem, jak i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Jednocześnie nie ma w nich miejsca na przepych. By więc zachować kompozycyjny ład, nowoczesne dekoracje do domu muszą być dobrze dopasowane do reszty aranżacji. Nie znaczy to jednak, że muszą być nudne i nie mogą się wyróżniać. Dlatego warto zwrócić uwagę choćby na ogrody wertykalne czy oryginalne detale.

Nowoczesne mieszkanie – inspiracje minimalizmem

Nowoczesny styl często bywa łączony z minimalizmem. Rzeczywiście XXI wiek, a zwłaszcza jego druga i trzecia dekada, to epoka aranżacyjna biegunowo odległa od ociekających ozdobami i błyszczących złotem barokowych wnętrz. A nawet przepełnionych drobiazgami rustykalnych aranżacji.

W tym przypadku lepiej postawić na detale. Dekoracje mieszkania nowoczesnego mogą być wyraziste, ale nie powinny być główną treścią wystroju. Wystarczyć może więc prosty obraz z geometrycznymi motywami. Czasami do wnętrza dobrze wpisze się nawet sama ozdobna ramka.

Wśród popularnych dekoracji nowoczesnych mieszkań wymienia się także plakaty, najlepiej czarno-białe. Ozdoby do mieszkań w tym stylu to również elementy wykonane z metalu. Mogą być nimi na przykład lustra w stalowej czy drucianej ramie bądź zegary na takiej właśnie podstawie – nowoczesne mieszkanie z pewnością znajdzie na nie odpowiednią przestrzeń.

Mieszkania nowoczesne – aranżacje z wykorzystaniem roślin

Powyższe dekoracje to nowoczesne i stylowe ozdoby, które jednak nie wprowadzą do aranżacji ani odrobiny ciepła. Inaczej będzie, jeśli postawimy na mech stabilizowany. Choć nowoczesność niekoniecznie kojarzy się z naturalnymi materiałami, zieleń chrobotka reniferowego z pewnością dobrze wpisze się w klimat pełen stonowanych barw.

Wprowadzi do niego nie tylko ciepło, ale i trochę ożywienia. Pomoże też odpocząć oczom błądzącym po równych i stylowych, ale nieco bezdusznych powierzchniach. Jeszcze większym urozmaiceniem będą obrazy z mchu, które mogą łączyć w sobie rośliny barwione na kilka kolorów.

Dla tych, którym taki roślinny akcent nie wystarczy, polecamy ogrody wertykalne. To pionowe instalacje roślinne, które pomagają za jednym zamachem wprowadzić do wnętrza sporo zieleni. Będą idealnym uzupełnieniem nowoczesnych mieszkań w stylu ekologicznym. Można je zbudować wokół stalowej ramy, dzięki czemu będą dobrze pasować do reszty wnętrza.

Takie rozwiązanie z pewnością pomoże także w dosłownym odświeżeniu wnętrza. W ogrodzie wertykalnym można bowiem umieścić rośliny, które oczyszczają powietrze. Ten pomysł warto wykorzystać zwłaszcza w nowoczesnych mieszkaniach w dużych miastach.

Jeśli interesują Cię dekoracje na Boże Narodzenie, przeczytaj kolejny artykuł: https://www.mossdecor.pl/jak-ozdobic-dom-na-boze-narodzenie-porady-do-wnetrz/