fbpx

Mech w domu i mieszkaniu. W jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej?

Poszukiwanie oryginalnych i ciekawych dekoracji na ściany doprowadziło Cię do mchu stabilizowanego? To ozdoba, która może odmienić Twoje mieszkanie. Pasuje do większości aranżacji, nie wymaga właściwie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych i długo przetrwa na ścianie.

Brzmi pięknie? W takim razie warto zastanowić się, w jakich pomieszczeniach można zamontować mech w mieszkaniu. Wybór jest bardzo szeroki, bo dla stabilizowanego chrobotka reniferowego właściwie nie ma granic.

Mech w salonie i pomieszczeniach gościnnych

Mech ozdobny na ścianę często kojarzy się w pierwszej kolejności z najbardziej reprezentacyjnymi wnętrzami. Zapewne dlatego, że takie dekoracje najpierw zaczęły pojawiać się w biurach dużych firm czy na wyspach w galeriach handlowych. I choć dziś “zasięg” chrobotka jest dużo większy, nadal świetnie wygląda w pomieszczeniach takich jak salon, jadalnia czy inne pokoje gościnne.

W takich pomieszczeniach można zdecydować się zarówno na duże instalacje z mchu, które zajmują większość ściany, jak i bardziej wymyślne kompozycje. Do tych drugich należą z pewnością obrazy z mchu. Można je komponować z chrobotka reniferowego z dodatkiem mchów leśnych czy poduszkowych. Obrazy mogą być też kolorowe, bo chrobotka bezpiecznie farbuje się nie tylko na zielono.

Mech w kuchni i sypialni – czy to dobry pomysł?

Nieco większe kontrowersje wzbudza mech na ścianie w kuchni. Z jednej strony obawy dotyczą tego, jak poradzi sobie w takich warunkach. Z drugiej – czy przypadkiem nie zaszkodzi przygotowywanym posiłkom?

Zapewniamy jednak, że mech chrobotek w kuchni sobie poradzi. Wystarczy, że umieścimy go z dala od bezpośrednich źródeł ciepła, czyli grzejników czy kuchenki. Nie powinien być też narażony na parowanie gotujących się potraw. Wtedy nie będzie obaw o odpadanie mchu. A sama jego obecność w pomieszczeniu jest dla ludzi zupełnie neutralna.

Z tego powodu bardzo dobrze sprawdzi się także w sypialni. W dodatku pomoże uczynić wnętrze nieco bardziej przytulnym i w naturalny sposób wytłumi dźwięki – to idealne zalety do takiego pomieszczenia.

Mech domowy – nawet w pomieszczeniach bez okien

Z mchu można wykonać nawet dekoracje ścienne do łazienki. Oczywiście z podobnymi zastrzeżeniami, co w przypadku kuchni – z dala od grzejników i na pewno nie tuż przy kabinie prysznicowej. Jeśli mamy jednak do dyspozycji nieco większą łazienkę, śmiało można postawić na mech na jednej ze ścian.

Dotyczy to również łazienek bez okien i innych pomieszczeń tego typu. Mrok nie będzie przeszkadzał chrobotkowi, bo substancje stabilizujące zupełnie usypiają jego funkcje życiowe. Jest wręcz odwrotnie – zbyt duże wystawienie mchu na słońce zanadto go wysuszy i sprawi, że dekoracja zacznie się kruszyć.

Mech stabilizowany pomoże urządzić kuchnię w stylu eko. Co jeszcze powinno znaleźć się w takim pomieszczeniu? Sprawdź na https://www.mossdecor.pl/kuchnia-w-stylu-eko-jak-ja-urzadzic/