fbpx

Dekoracje firmowe – jak ozdobić gabinet z wykorzystaniem naturalnych elementów?

Firmowy gabinet to miejsce zarezerwowane zwykle dla osób na wyższych stanowiskach – dyrektorów, prezesów, głównych menedżerów. Takie pomieszczenia bywają oazą ciszy i spokoju, pozwalającą na oddzielenie się od firmowego zgiełku, ale również przestrzenią, w której przyjmuje się ważnych gości, klientów czy kontrahentów. Musi więc w niej panować odpowiednia atmosfera. W niektórych firmach zaczyna ją tworzyć już recepcja do gabinetu, w innych jest on zupełnie oddzielnym pomieszczeniem i liczą się przede wszystkim pomysłowe dekoracje firmowe w jego wnętrzu. Zawsze jednak warto umieścić w nim elementy odwołujące się do natury i zielone akcenty. W biurach nie królują już wyłącznie surowe i minimalistyczne aranżacje – natura również ma w nich swoje miejsce.

Dekoracje do gabinetu – dlaczego wygląd tego wnętrza ma takie znaczenie?

Nie bez przyczyny mówi się, że najważniejsze decyzje zapadają w zaciszu gabinetów. To właśnie tam uzgadnia się największe transakcje. Gabinet prezesa czy dyrektora powinien więc podnosić autorytet gospodarza. Jego aranżacja musi także sprzyjać spokojnemu prowadzeniu rozmów i pozwalać na pełne skupienie się na podejmowanych decyzjach. Powinien podkreślać profesjonalny wizerunek firmy, ale dobrze też, by nawiązywał do osobowości właściciela i jego indywidualnych cech. Dlatego nie zawsze warto trzymać się sztywnych reguł kompozycyjnych.

Naturalne drewno i kamień – nieprzemijająca elegancja

W ostatnich latach wielu szefów skłoniło się ku modernistycznym i minimalistycznym aranżacjom, w których nie ma miejsca na przesadne dekoracje. Producent żywności czy biuro nieruchomości, wygląd biura jest więc podobny. Często wykorzystuje się także elementy industrialne, pozostawiając widoczne kable czy druty. Niektórzy zastanawiają się nawet, jak samemu zrobić dekoracje na ścianę.

Nowoczesne ściany w pokoju firmowym należącym do osoby na kierowniczym stanowisku wcale nie muszą być jednak tak surowe. Powagę i autorytet szefa pomogą budować również naturalne elementy wystroju. Wśród nich szczególne miejsce zajmują elementy wykonane z naturalnego drewna oraz kamienia. Drobna dekoracja z drewna o intensywnej barwie sprzyja budowaniu wizerunku stabilnej i odpowiedzialnej firmy. Może nią być drewniany, staroświecki zegar, ale także kompozycja z drewna na ścianie. Podstawa to solidne, masywne drewniane biurko.

Okładziny z naturalnego kamienia wyglądają natomiast bardzo dostojnie i od wieków świadczą o wysokim statusie właściciela ozdobionego nim pomieszczenia. Granit będzie wytrzymały i twardy, podkreślając nieustępliwość szefa. Marmur nieco wychładza pomieszczenie, jest jednak wyrazem najwyższej elegancji. Łupane powierzchnie z piaskowca mogą zaś wręcz ocieplić wnętrze.

Naturalne dekoracje ścian w gabinecie – postaw na zieleń!

Ale dekoracje ścian w gabinecie to nie tylko kamień i drewno. W ociepleniu wizerunku i stworzeniu dobrego klimatu pod ważne negocjacje może pomóc zieleń. Jeśli umieścimy w gabinecie jakiś zielony element, nasze oczy będą mogły na nim odpocząć, a umysł choć przez moment się zrelaksować.

Świetnie nadaje się do tego mech stabilizowany. Obrazy z mchu znakomicie komponują się bowiem z kamieniem i drewnem, a zarazem służą jako niebanalne dekoracje ścian. Tą rośliną, której zalety zostały utrwalone dzięki swoistej “hibernacji”, można wykładać dowolne powierzchnie. Niekoniecznie trzeba decydować się na całe ściany z mchu, choć to rozwiązanie ma dużą zaletę – pozwala dodatkowo wyciszyć pomieszczenie i uniknąć gwaru z zewnątrz. Warto jednak wykorzystać również logo z mchu, które można łatwo wkomponować w wystrój gabinetu. Taka dekoracja sprawdzi się w każdej branży i każdym szefowskim gabinecie.

Mech można zainstalować również poza gabinetem – np. w recepcji czy przedpokoju. Pomysły na takie dekoeracje znajdziesz w kolejnym artykule: https://www.mossdecor.pl/jak-ozdobic-sciany-w-przedpokoju-oryginalne-pomysly/.