fbpx

Zielone ściany w firmie. W jakim biznesie ten pomysł sprawdzi się najlepiej?

Wystrój wnętrza placówek usługowych czy biur przeznaczonych do spotkań z klientami to ważny element w wielu branżach. Odpowiednia aranżacja może zwabić klientów i sprawić, że będą chętnie do nas wracać. Wśród dekoracyjnych trendów coraz ważniejszą rolę odgrywają zielone ściany z mchu, a także ogród wertykalny. W jakich wypadkach warto spojrzeć na te rozwiązania szczególnie przychylnym okiem?

Mech chrobotek – najważniejsze zalety

Zielone ściany i inne dekoracje z mchu wykonuje się z różnego rodzaju roślin stabilizowanych. Oznacza to, że ich wzrost został zatrzymany. Zostały jednak wprowadzone w stan swego rodzaju “hibernacji”, dzięki czemu zachowują oryginalny wygląd i strukturę. Z tego powodu niemal nie wymagają pielęgnacji – nie trzeba ich podlewać ani przycinać, niepotrzebne jest im nawet światło słoneczne. Imponują za to wyglądem, tym bardziej że dzięki właściwościom antystatycznym nie przyciągają kurzu. Mchy pomagają też wyciszyć pomieszczenie. Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do tego typu dekoracji jest chrobotek reniferowy, czyli naturalny porost występujący między innymi w lasach północnej Europy.

Salony kosmetyczne i SPA z mchem

Dekoracje, których podstawą jest mech chrobotek, świetnie nadają się do placówek mających dbać o naszą urodę. Zielone elementy ożywią na przykład salon kosmetyczny lub zakład fryzjerski. Mchy można umieścić na ścianach, przy których ustawione są lustra służące klientom i klientkom podczas strzyżenia czy innych zabiegów. Takie dekoracje znakomicie sprawdzą się szczególnie w tego typu wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym, gdzie będą w łagodny sposób kontrastować na przykład z betonem architektonicznym. A może pójść krok dalej i wykonać na nich logo z mchu?

Pokrycie ściany zielonym mchem powinni również rozważyć właściciele salonów SPA. Niektórzy z nich stawiają na drewniane wykończenia ścian, z którymi świetnie współgra mech. Ściana ozdobiona chrobotkiem reniferowym to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza do pomieszczeń przeznaczonych do wykonywania masażu. Dzięki temu klienci z pewnością poczują się wyjątkowo.

Szukasz ciekawych rozwiązań do biura? Sprawdź artykuł „Logo w siedzibie firmy. Postaw na oryginalność i wyróżnij się!”

Uniwersalne rozwiązanie – mech w poczekalni

Dzięki sporej zdolności do absorpcji dźwięku elementy wykonane z mchu mogą znaleźć się również na przykład w studiach nagrań. Uniwersalnym rozwiązaniem, pasującym do niemal każdego typu firmy i oferowanych przez nią usług, może być natomiast dekoracja z mchu na ścianach w pobliżu recepcji, o której pisaliśmy w artykule https://www.mossdecor.pl/dekoracje-firmowe-jak-ozdobic-recepcje-z-wykorzystaniem-naturalnych-elementow/! Kiedyś mech na ścianie charakteryzował zaniedbane wnętrza, dziś jest jednak niemal synonimem nowoczesności. Dlatego warto zdecydować się na pokrycie nim powierzchni w poczekalni – to z pewnością pozytywnie wpłynie na wizerunek firmy. Do tego zielony kolor pomaga się nam wyciszyć i uspokoić zmysły, co przyda się osobom czekającym na swoją kolej. Alternatywą może być ogród wertykalny – to zielone ściany z żywych roślin, które dodatkowo pomogą w oczyszczaniu powietrza z nieproszonych substancji.